AKHİSARDAN MOSKOVAYA BAŞAK TRAKTÖR RÜZGARI

AKHİSARDAN MOSKOVAYA BAŞAK TRAKTÖR RÜZGARI

Akhisar ve Amasya’da tarım üreticileriyle buluşan Başak Traktör, Moskova’daki CTT Fuarı’nda dünya devleriyle boy ölçüştü

 

Bereketin sembolü Başak Traktör, festival ve fuarlarda hedef kitlesi ile buluşmaya devam ediyor.

 

Başak Traktör’ün yeni ve iddialı modelleri, bir dönemlerin tütün, şimdi ise zeytinciliğin başkenti olarak bilinen Akhisar’da görücüye çıktı.

 

Türkiye’nin en eski festivallerinden olan ve bu yıl 556’ncısı düzenlenen Akhisar Çağlak Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. 556 yıl önce Şeyh İsa Hazretleri’nin medrese eğitimi dönüşünde Akhisarlılar tarafından karşılandığı yer olan Çağlak’ta, bu özel günü kutlamak için her yıl cirit, değnek ve güreş müsabakaları düzenleniyor, halk oyunları oynanıyor.

 

Bereketin, bayramlaşmanın, buluşmanın coşkuyla yaşandığı festivalde, Başak Traktör modelleri de katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Çiftçiler, traktörler hakkında bilgi alıp, modelleri bizzat inceleme fırsatı buldu.

 

AMASYA TARIM FUARI

Başak Traktör’ün bir sonraki durağı, 50. Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen Amasya Tarım Fuarı oldu. Kiraz Teşvik Yarışması’nın damga vurduğu fuara, kiraz üreticilerinin yanı sıra, çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımcılar yarışmaya katılan birbirinden lezzetli kirazları tadarken Başak Traktör standına uğramadan geçmedi.

 

Başak Traktör, yaklaşık 29 bin çiftçi ailesi ve 150 bin kişinin geçimini tarımla sağladığı Amasya’da tarım üreticilerine destek olmayı amaçlıyor. Yüzde 100 yerli üretimi ve her ihtiyaca yanıt verebilen modeller ile görücüye çıkan Başak Traktör, düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetiyle üreticinin en büyük dostu olma farklılığını ortaya koyuyor.

 

Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağı bulunan Başak Traktör, her an ulaşılabilir ve ekonomik yedek parça stokuyla çiftçinin bahçesine ve tarlasına bereket saçıyor.

 

BAŞAK TRAKTÖR, MOSKOVA’DA DEVLERLE BOY ÖLÇÜŞTÜ

Başak Traktör, SANKO Holding çatısı altına girdiği 2012 yılından bu yana yurtdışı pazarlarda da tanıtım, satış ve pazarlama faaliyetlerine ağırlık veriyor.

 

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 16. Uluslararası İnşaat Makine, Ekipman ve Teknolojileri İhtisas Fuarı’na (CTT Moskova) katılan Başak Traktör’ün yeni modelleri, fuarda dünya devleriyle boy ölçüştü.

 

İnşaat makineleri konusunda dünyanın önde gelen, Doğu Avrupa’nın en büyük fuarında Başak Traktör, büyüyen Rusya pazarı için önemli ihracat bağlantıları yaptı.

 

 

BAŞAK TRAKTÖR HAKKINDA

Temelleri 1914 yılında atılan ve 2012 yılında SANKO Holding bünyesine katılan Başak Traktör’ün Adapazarı’ndaki fabrikası 39 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere yaklaşık 275 dönüm araziye sahip.

 

Yılda 10 bin traktör üretilebilecek kapasiteye sahip olan Başak Traktör; Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağının yanı sıra, ekonomik ve kolay ulaşılabilir yedek parça stokuyla çiftçisinin ihtiyacına yanıt veriyor.

 

 

Tesiste traktörün motor, şanzıman, hidrolik gibi tüm ana parçaları işlenip üretilebiliyor. Yüzde 100 yerli sermayeyle üretim yapan Başak Traktör’ün, farklı segmentlerde 2x4 ve 4x4 çekişli 42 çeşit traktör modeli bulunuyor.