NTO Başkanı Özyurt 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutlarım Dedi

NTO Başkanı Özyurt 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutlarım Dedi

Demokratik hayatın en önemli kurumsal yapı taşları arasında yer alan özgür basın, yöneten ile yönetilenler arasında köprü görevi görmektedir. Halkın haber alma hakkının etkili aracı olan basın, aynı zamanda Türkiye’nin demokratik ve insan haklarına olan saygının yükselmesine önemli katkıları olmuş ve bu katkılarının bundan sonra da olacağı muhakkaktır.

Başta ilçemiz ve bölgemiz olmak üzere ülkemizde zor koşullar altında ve kısıtlı imkanlarla bu görevini yerine getirmeye çalışan basın mensubu arkadaşlarımızın kalemleri, deklanşörleri ve kameraları aynı zamanda günümüz ile gelecek arasında bağ kuracak olan tanıklardır.

Halkın doğru ve zamanında bilgilendirilmesi, sorunların etkin olarak dile getirilip giderilmesi gibi son derece önemli konularda hayati bir misyonu ve sorumluluğu olan basın çalışanları, zaman mefhumu gözetmeksizin, doğru habere ulaşmak ve haberi ulaştırmak için her koşulda ter döken kahramanlardır. Haber alanındaki katkılarının yanı sıra kamuoyu oluşturma işlevi ile toplumsal ve sosyal gelişmelerde de basın çalışanları etkin rol oynamaktadır. Ayrıca kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturarak ve farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedirler.

İlçemizin gelişmesi ve vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi, daha yüksek yaşam standartlarına kavuşabilmesi için yaptığımız çalışmaları halkımıza duyuran; vatandaşlarımızın sorunlarını da bize ileterek her kesimine kulak verebilmemizi sağlayan yerel basın mensubu dostlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.

 

Yağmur çamur demeden her türlü şartta mesleğini icra etmeye çalışarak, halka doğru ve tarafsız haber vermeyi, kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirmeyi kendine amaç edinmiş emekçi basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, tüm basın mensubu arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.