Hatırlanmak Güzel Bir Duygu

Hatırlanmak Güzel Bir Duygu
Hatırlanmak Güzel Bir Duygu

Her mesleğin zorluğu olduğu kadar sevindirici bir tarafı da vardır. Özellikle özel günlerde hatırlanmak insanımızı mutlu eder. Ülkemizde 1961 yılında 212 sayılı fikir işçileri kanunu yürürlüğe girmiş ve akabinde, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1962’den beri 10 Ocak günü ülkemizde ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Bugünün önemine istinaden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Hanımefendi tarafından gazeteciler onuruna verilen kahvaltıda şehirdeki tüm basın mensupları bir araya gelerek hasret gidermiş oldu. Kahvaltıda arkadaşlarımızla hasret gidermiş oldu. Aynı günün gecesi Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı tarafından Nizip’te bulunan meslektaşlarımızla akşam yemeğinde bir araya geldik. Bu tür özel günlerde hatırlanmak bizleri memnun etmiştir. Ayrıca günün anısında verilen hediyeler için teşekkür ediyoruz. 
Doğru, ilkeli, tarafsız ve objektif haber anlayışıyla zor şartlarda görev yapmakta olan, kamu yararını gözeterek gece-gündüz demeden kamuoyunun aydınlatan tüm meslektaşlarımızın günlerini bizlerde tebrik ediyoruz. Son dönemlerde çeşitli taraflar tarafından sansüre kalınsa da, mesleği zorluklarla yerine getiren meslektaşlarımız her türlü şartlarda görevlerini ifa etmektedirler. Türkiye Cumhuriyetinin yüzüncü yılında daha özgür bir basın olmasını temenni ediyoruz. Mesleğini layığıyla yerine getiren meslektaşlarımızın daha iyi şartlara görev yapması ve yaşamanı sürdürmesi en büyük temennimizdir. 
Gazeteci meslektaşlarımızın bir beklentisi de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen meslek kartlarının 15 yıl görev yapan meslektaşlarımıza yeşil pasaport verilmesi konusudur. Bu konuda iletişim başkanlığı gerekli düzenlemeyi yaparak bu konuda müjdeyi tüm meslektaşlarımıza bir an önce vermelidir. Geçtiğimiz yıl Gaziantep-Nizip otobanında kaza yapanlara yardım etmek için yolda durup hayatlarını kaybeden İHA Muhabirleri Muhammed Abdulkadir Esen ile Umut Yakup Tanrıöver’e Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları Cennet olsun.