Nizip tekvandoda Türkiye birincisi oldu

Nizip tekvandoda Türkiye birincisi oldu

Nizip Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü sporcusu Nihat Kaya,Türkiye Gençler Bay bayan Tekvando şampiyonasında Nizip ilçesi Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye Tekvando Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Gençler Bay bayan Tekvando şampiyonasında 11-16 Ocak tarihleri arasında Alanya’da yapıldı. Nizip Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü sporcusu Türkan Ömer Okan Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Nihat Kaya Genç Baylar 55 kilo kategorisinde rakipleriyle karşılaştı. Tüm maçlarını farklı skorlarla kazanarak zirveye çıkan başarılı sporcu Türkiye şampiyonu oldu.

Sporcunun bu başarısıyla Nizip eğitim camiasında büyük gurur ve sevinç yaşattığını söyleyen Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz,"Ülkemizi ulusal arenada başarıyla temsil eden sporcumuz, Nihat Kaya,Türkiye şampiyonu olarak ilçemize ayrı bir sevinç yaşattığını belirterek sporcumuzu kutladı.

Nizip Milli eğitim Müdürü Cengiz Gündeş ise son yıllarda kazanılan başarılarla, tekvando ve diğer sporlarda büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Gündeş, Türk gencinin, planlı, hedefe yönelik çalıştığı zaman ulaşamayacağı başarı yoktur. Bugün bunun en güzel örneklerinden birini daha yaşıyoruz. Çalışmalarımızı sürdürerek, ülkemize ve ilçemize madalyalar kazandırmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle şampiyon oğlumuzu ve değerli antrenörümüz Ali Gören’i kutluyorum." diye konuştu.