Milli Eğitim Müdürü Gündeş'ten okul tatili açıklaması

Milli Eğitim Müdürü Gündeş'ten okul tatili açıklaması

Nizip Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, ilkokul, ortaokul ve liselerin 16 Mart'tan itibaren tatil olduğunu söyledi. Gündeş, karara göre ders programlarının değiştirildiğini belirterek "Eğitim-Bilişim Ağı, tümüyle yenilenen biçimiyle ders ortamını evlere taşıyacak. İlk ve orta okullarımızda ders programları yeniden yapılandırılarak gerekli telafi desteği internette ve TRT'de sunulacağını belirtti.
Nizip Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan yeni tip Corona virüse karşı Nisan ayındaki ara tatilin öne çekilerek 16 Mart'tan 30 Mart'a kadar okulların tatil edildiğini söyledi.
Gündeş, İki haftalık tatilde öğrencilerimizin ilk bir haftayı evlerinde dinlenerek geçirmelerini istiyoruz. 23 Mart Pazartesi gününden itibaren sunulacak alternatifler üzerinden de evdeki uzaktan eğitim süreçleri başlayacağını duyurdu.
Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Yükseköğretim Kurumları sınavına hazırlanan öğrencilerimiz eğitim bilişim ağında, akademik destek platformu üzerinden liselere geçiş sistemi kapsamında merkezi sınava hazırlanan öğrencilerimiz de yine eğitim bilişim ağı üzerinden sunulacak ücretsiz destek aracılığıyla hazırlıklarına devam edebileceğini belirterek Eğitim bilişim ağı kullananlarda bütün operatörlerden ücretsiz 3GB internet erişimi sağlandığını söyledi.
Gündeş, öğrencilerimizin teknik imkan ve tercihleri doğrultusunda tercih edebileceği bilişim ağı portalı ve ekrandan yayınlanacak olan bu tek bir kanal değil birkaç farklı kanallardan öğrenme seviyeleri ya da sınıf seviyelerine göre farklı kanallardan öğrencilerimizin kendi derslerini alabilmesi söz konusu olacak.
Tüm bu süreçte öğrencilerin ve velilerin ne yapacaklarını eğitim bilişim ağı (www.eba.gov.tr) ve Bakanlığımız internet sitelerinden takip edebileceklerini ifade etti.