24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ülke genelinde olduğu gibi Nizip’te yapılan törenlerle kutlandı. 

Kültür Parkı’ndaki Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş’in ve öğretmenlerin çelenk sunumuyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.

 

Tören sonrası İşmont Halil Meziyet Bildirici Ortaokulu Konferans Salonu’nda devam eden programın açılış konuşması en genç öğretmen Merve Nur Belikırık ve İlçe Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları tarafından yapıldı.

 

Bir insanı kurtarmak, bir âlemi kurtarmak kadar önemli” diyerek sözlerine başlayan Kaymakam Sarıfakıoğulları konuşmasında; Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Bu nedenle bir milleti yetiştiren, konuşmayı yeni öğrenen çocuklara okumayı, yazmayı, düşünmeyi, iyiyi ve güzeli öğreten sizlersiniz" dedi. 

 

Program daha sonra stajyerliğini başarıyla tamamlayan genç öğretmenler için yemin töreni ve Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen Satranç, Şiir, Resim” gibi çeşitli etkinliklerde dereceye giren Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrencilere verilen ödüller ve müzik dinletisi ile son buldu. 

 

Programa, Nizip Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Ökkeş Tuğra, Nizip Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Selçuk Gökçe, Nizip Adalet Komisyonu Başkanı Savaş Tek, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.