İdlib için yardım kampanyası

İdlib için yardım kampanyası

İdlib için yardım kampanyası

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, İdlib için yardım kampanyası başlatıldı.
Nizip İlçe Müftüsü Musa Çiftçi, NRT muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşları kampanyaya duyarlı olmaya davet ettiklerini söyledi.

Nizip ilçe Müftü Musa Çiftçi, vatandaşların "Türkiye Diyanet Vakfınca, ülke genelinde Suriye İdlib bölgesinden sınır bölgemize göç etmekte olan göçmenlere ayni yardım kampanyası başlattı. Biz de bu çerçevede İlçe Müftülüğü olarak ayni yardım kampanyası başlattık. Cuma günü camilerde yardım toplanağını belkirtyerek şimdiden kampanyamıza destek veren Nizip halkına teşekkür ediyorum dedi.

Nizip ilçe Müftü Musa Çiftçi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında kesin kayıt hakkı elde eden kişiler belli oldu. Kurumun aktarmış olduğu bilgilerde yer alan detaylara göre kesin kayıtlar 13-24 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

2020 yılı Hac Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesi 13.01.2020 Pazartesi günü saat 08:00'den başlayarak 24.01.2020 Cuma saat 18:00'a kadar alınabilecek. Adaylar sisteme e-devlet şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonunu ya da acenta organizasyonunu seçerek kayıt belgelerini alabileceklerini söyledi.

Belgesini alan kişiler kendilerine en yakın müftülüğe giderek kayıtlarını tamamlayabilirler. Müftü Çiftçi, Diyanete ait umre kayıtlarınınsa sürdüğünü belirterek Umre fiyatlarının birçok şirketten avantajlı olduğunu ifade etti.