UYUM SÜRECİ SEMİNERİ

UYUM SÜRECİ SEMİNERİ

http://www.youtube.com/embed/ERM7vogu0R4 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın hazırladığı ve Nizip Kaymakamlığı ve Nizip Sosyal Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen “Okula Yeni Başlayan Çocuklarda Uyum Süreci” konulu bir seminer verildi.

 

Hatice Seyit Çeker İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen “Okul Öncesi Uyum Süreci” seminerinde Sosyolog Necati Güner ve Psikolog Duygu Zengin tarafından velilere, okul çağına gelen çocuklara nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgiler verildi.  

 

Okul öncesi eğitimin önemine değinen Psikolog Duygu Zengin, okul öncesi uyum süreci eğitimi alan çocuğun okul hayatında başarı kazandığının altını çizerek Okula başlama, hem aile için, hem de çocuk için çok önemli bir adımdır” diyerek okul öncesi eğitimin devreye girmesiyle çocuğun gelişim alanlarını destekleyici çalışmalar yapacak duruma geleceğini söyledi.

 

“Neler Yapılmalı” ve “Neler Yapılmamalı” gibi iki ayrı başlık altında velilere örnekler sunan Sosyolog Necati Güner ise; “İlk işiniz çocuğa okulu sevdirmek olsun” diyerek anne ve babalara önemli hatırlatmada da bulundu.

 

“Okula Yeni Başlayan Çocuklarda Uyum Süreci” konulu seminere Hatice Seyit Çeker İlkokulu Okul idarecileri, Öğretmenler ve veliler katıldı.