Nizip Belediyesi’nin ‘’2. Kitap Günleri’’ne yoğun ilgi

Nizip Belediyesi’nin ‘’2. Kitap Günleri’’ne yoğun ilgi

Nizip Belediyesi tarafından düzenlenen "2. Nizip Kitap Günleri" törenle başladı. 20 yazar ile ulusal çapta birçok yayın evinin yer aldığı etkinlik, 31 Ekim tarihine kadar Millet Bahçesi’nde devam edecek. 
Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın talimatıyla ilki 2019 yılında yapılan ancak pandemi nedeniyle bir yıl ara verilen kitap günlerinin 2’incisi, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşen açılış töreniyle başladı. 
Törenin açılış konuşmasını yapan Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ilkini 2019 yılında gerçekleştirdikleri Kitap Günleri etkinliğine pandemi nedeniyle bir yıl aram vermek zorunda kaldıklarını söyledi.
Hedeflerinin bundan sonraki süreçte her yıl kitapseverleri yazar ve kitaplarla buluşturmak olduğunu ifade eden Başkan Sarı sözlerine şöyle devam etti. 
‘’Etkinlik kapsamında çok değerli katılımcılar ve yazarlarımız ilçemizde olacak burada kitapseverlerimizle bir araya gelerek kitaplarını imzalayacaklar yine aynı şekilde yarın akşam ise saat 20.00 da Kapalı Spor Salonumuzda değerli yazarımız ve TRT Program sunucumuz Hayati İnanç beyi hemşerilerimizle buluşturup bir konferans düzenleyeceğiz. Bu etkinliğimize de şimdiden tüm vatandaşlarımızı davet ediyor ve katılımlarından dolayı tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.
Vali Davut Gül ise, Nizip Belediyesinin katkılarıyla yapılan kitap günleri Nizip’te farkındalık oluşturduğunu belirtti. 
Kitap okumanın ve okuma kültürünü her yaşa yaymanın önemine değinen Gül, bu tür etkinlikler öğrenciyle ve öğretmenin kitap ile buluşmasını sağlıyor. Ben Mehmet Sarı başkanımıza teşekkür ediyor ve her geçen sene daha iyisini yapacağına inanıyorum. Nizip ile Nizip Belediyesi ile başlayan kitap günleri diğer belediyelerimize de örnek olarak bu yıl Şahinbey belediyemizce yapıldı. Nizip her konuda olduğu gibi bu konuda da ilkleri yapmış oldu. Ben bir kez daha Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum’’ dedi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’ de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi döneminde çocuklarımız kitaplardan ve kitap okumdan mahrum kalmamaları için kitaplarını evlerine göndererek kitapla buluşmasını sağladıklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü.
‘’Nizip okuyorsa Gaziantep okuyor, Nizip mutluysa Gaziantep mutlu ve Nizip huzurluysa Gaziantep huzurludur diyerek her zaman güzel ilçemiz Nizip’e sahip çıktık ve her konuda desteklerimizi sunduk. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak artık diyoruz ki alt yapı belediyeciliği bitmiştir insani merkezine alan sosyal belediyecilik başlamıştır ve bu anlamda da çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Böylelikle bugün Nizip’i Nizip yapan Nizipliler ve gençleriyle buluşmamıza vesile olan Başkanımıza teşekkür ediyor ve bu etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.
Nizip Kaymakamı Kemal Şahin ise, Nizip Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl ikinci kez düzenlenen kitap günleri etkinliğini önemsediğini belirterek Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve ekibine teşekkür etti.