Bu Bayram da Böyle Geldi Geçti

Bu Bayram da Böyle Geldi Geçti

Bir Kurban Bayramını daha geride bıraktık. Biraz garip ve hüzünlü bir bayram geldi geçti ömrümüzden. 

Geçtiğimiz Ramazan Bayramında 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Bu bayram herhangi bir kısıtlama yoktu ama hiçbirimiz vicdanen rahat değildik. Salgının üzerimizdeki psikolojik etkisini de hesaba katarak rahat bayramlaşmaların ziyaretlerin olmadığı bir bayramdı bu bayram.

İlçemizde karantinada olan insanlar için özellikle daha önce eşi benzeri görülmemiş bir durum yaşandı zannımca.  Bayram demek mutluluk demekti; huzur demekti, birliktelik demekti, beraberlik demekti. Ancak bilhassa bu olumsuz duruma maruz kalan vatandaşlarımız, bu bayramın mutluluğunu ve huzurunu yaşayamadı.

Zor günler geçiriyoruz hep birlikte. Dünya, tarihin en zor günlerini yaşıyor. Ne para ne pul ne makam ne de mevki başa çıkamadı bu günlerle. Salgınına bir dur diyemedi dünya. İnsanlık en ağır imtihanlarından birini veriyor bu dönemde.

Her birimiz de elbette ‘bir umut’ ışığıyla tutunuyoruz yine de hayata. Ayakta tutan içimizdeki ‘bir umut’ bizleri…

Biz bu umutla yaşayarak sabretmeye devam edelim. Biliriz ki en aydınlık günler alacakaranlıktan sonra başlar. Zor günler de geçecektir elbette.

Önümüzdeki bayramların eskiden olduğu gibi huzurla dolu olacağına inanmak gerekiyor. Yine sıcak kucaklaşmaların, el öpmelerin, birlikteliğin ve beraberliğin olduğu şen dolu bayramlar yeniden gelecek, buna inanalım.

Sabredelim hep beraber.

Dua edelim.

Tevekkül ile beklemeye devam edelim.
Bu bayram böyle geldi geçti.

Önümüzdeki bayramların güzelliklerle dolu olması temennisiyle…