NİZİP OSB HAYIRLI OLSUN

NİZİP OSB HAYIRLI OLSUN

NİZİP OSB HAYIRLI OLSUN

Nüfusu her geçen gün artmaya devam eden Nizip’te yeni yatırımlarda beraberinde geliyor. Nizip’te 2002 yılında 250 hektar alan üzerine kurulan 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin dolması ve yeni yatırımcıların başvurusuyla birlikte 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmalar devam ediyor. Yatırımcılar yeni binalarının temellerini atıp gün gün faaliyetlerine başlıyorlar. Hükümet tarafından ilk kez teşvik kapsamına alınan ilçe bazında 5. Kademede bulunan Nizip, yeni yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Yatırımcıların yer konusundaki ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar hızlandı. Yatırımcılardan talep toplanmaya başlanıldı ve ek yerler için çalışmalara hız verildi. Teşvik kapsamında 5. Kademede bulunan Organize Sanayi Bölgesi için yeni yatırımcıların yeni istihdam alanları oluşturması ilçe ekonomisi için iyi bir başlangıç olacaktır. İnşallah üretim alanında hizmet veren fabrikaların faaliyete geçmesiyle birlikte genç işsizlere iş olanakları artmış olacaktır. Bu hizmeti ilçemize kazandıran herkese teşekkür ediyorum.

Nizip 1 ve 2. Organize Sanayi Bölgesinde gıda, büro mobilyaları, tarım aletleri, tekstil ürünleri, tarım ürünlerinin bulunduğu birçok işletme faaliyet göstermektedir. Bölge ekonomisi tarıma dayalı olduğu için yüze yakın fıstık ve zeytin işletmesi mevcuttur. Fıstık ve zeytin işletmeciliğin yanı sıra büro mobilyaları üretiminde de oldukça başarılıdır. İhracat rakamlarında da ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

Organize Sanayi Bölgesine yapılacak olan ek yerlerle birlikte yeni fabrikaların kısa sürede hizmet vermeye başlaması planlanıyor. Teşvikle birlikte yatırımcının yeni gözdesi Nizip olarak görülmektedir. İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun.