BELEDİYE BİNASI YENİDEN AÇILDI

BELEDİYE BİNASI YENİDEN AÇILDI

http://www.youtube.com/embed/Hvlni88cQJY Suriye sınır hattındaki Karkamış ilçesinde dün sabah saatlerinde terör örgütü IŞİD üyeleri tarafından sınırda bekleyen askerlere ateş açılmış bunun üzerine geçici olarak boşaltılan Karkamış Belediyesi Hizmet Binası bugün yeniden açıldı.

 

Konuyla ilgili konuşan Karkamış Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan, dün yaşanan sıkıntılar nedeniyle tedbir amaçlı boşaltılması sağlanan Karkamış Belediyesi’nin Hizmet Binasının yeniden açıldığını ve Karkamış halkına kaldığı yerden hizmet etmeye devam ettiğini söyledi.

 

Sıkıntılar yaşansa da devletin güçlü bir şekilde terör örgütü mensuplarıyla mücadele ettiğine dikkat çeken Kocaaslan, konuşmalarını “Karkamış ilçesi sınıra yakın bir ilçe, bu nedenle de Karkamış ilçesi de sınara yakın diğer il ve ilçeler gibi zaman içerisinde sıkıntılı anlar yaşıyor. Ama her ne kadar sıkıntı olursa olsun, Allah’a çok şükür bizleri bekleyen ve vatandaşlarımızı koruyan güçlü, ordumuz var. Bu nedenle bizler Karkamış halkı olarak çok rahatız. Bizlerde Belediye olarak halkın tedirgin olmaması ya da zarar görmesi için büyük çaba sarf ediyoruz” diyerek tamamladı.