AK Parti Gaziantep’te işlem tamamlandı! O ilçeye sürpriz atama

AK Parti Gaziantep’te işlem tamamlandı! O ilçeye sürpriz atama
Gaziantep'te AK Parti adaylarında süpriz gelişme o belediye başkan adayı değişti. Merkez ilçelerde 4 dönem kuralı geldi.
Ak Parti Gaziantep merkez ilçe ve 4 ilçe belediye başkan adaylarını belirlemek için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Ak Parti İl Başkanı Murat Çetin Ankara'ya çağrıldı.
Yapılan toplantıda ilçe Belediye Başkan adayları belirlendi. İşte o isimler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i üçüncü kez partisinin Gaziantep Büyükşehir belediye başkan adayı olarak ilan etmesinin ardından gözler merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçeleriyle birlikte 6 ilçe başkan adaylarının kim olacağına çevrilmişti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, Genel Merkezin daveti üzerine bu sabah Ankara'ya gittiler. NRT Medya Haber merkezin AK Parti genel merkez edindiği bilgilere göre: Ak Parti Genel Merkezi'nde bugün saat 15'00'de Fatma Şahin ve Murat Çetin'in adaylıklar için görüşlerine başvuruldu. Yapılan istişareler sonucunda merkez Şahinbey ilçe belediye başkan adaylığı için Mehmet Tahmazoğlu 4. kez aday gösterilmesine, Şehitkamil ilçe belediye başkanıRıdvan Fadıloğlu'nun 4. kez belediye başkanlığı adaylığına , İlahiye Belediye Başkanı Kemal Vural ile devam edilmesine, Yavuzeli Belediye başkanlığa Kemal Sakaroğlu ile devamına , en büyük ilçe olab Nizip Belediye Başkanlığı için bir önceki dönem başkanlık yapan Haci Fevzi Akdoğan'ın aday gösterilmesine, Depremde en büyük hasar gören Nurdağı ilçesinde ise yeniden anket yapıldıktan sonra karar verileceği öğrenildi. Cumhur ittifakında MHP’ye verilen Oğuzeli , Karkamış ve Araban ilçeleri dışında kalan ilçelerden Nizip’e, İslahiye’ye, Nurdağı’na ve Yavuzeli ilçesine atandıkları belirtildi.