NTO Sponsorluğunda Düzenlenecek Bilgi Yarışmalarının Kura Çekimi Yapıldı

NTO Sponsorluğunda Düzenlenecek Bilgi Yarışmalarının Kura Çekimi Yapıldı

NTO Sponsorluğunda Düzenlenecek Bilgi Yarışmalarının Kura Çekimi Yapıldı

Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Nizip Ticaret Odası sponsorluğunda ve ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2019-2020 eğitim öğretim yılı ortaokullar arası bilgi yarışması kura çekimi Nizip Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti.
16 Martta başlayacak olan bilgi yarışmalarına Nizip ve çevre köylerinde bulunan 44 Ortaokul katılacak.
17 yıldır Nizip Ticaret Odası’nın bilgi yarışmalarına sponsor olduğunu belirten Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş şunları ifade etti: “Bu yarışmaya başladığımızda ilk önce sadece bilgi yarışmasıydı ama öyle bir duruma geldi ki geleneksel hale döndü. Nizip Ticaret Odası sadece bilgi yarışmalarımıza değil diğer alanlarda eğitime maddi manevi çok alanda destek vermektedir. Her yıl düzenlenen Ayakkabı yardımının yanı sıra en önemlisi bu yıl da okula gidemeyen kız öğlecilerimize yönelik hazırlanan proje kapsamında kitap desteği sağlamışlardır. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Nizip Ticaret Odası başkanlarına, yönetim kurulu ve meclis üyelerine şahsım ve kurumum adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Nizip Ticaret Odası olarak bilgi yarışmalarını 2003 yılında başlattıklarını belirten Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “öğlecilerimizin kendilerini ifade etme hem becerilerini geliştirme hem de okullarımızın başarılarını görme adına bilgi yarışmalarını düzenliyoruz.” dedi.
Ülkemizin ve Nizip Ticaret Odası’nın var olduğu sürece bilgi yarışmalarının devam edeceğini ifade eden NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “2003 yılında ben başkan vekili iken böyle bir projeyi başlatmıştık. 2005 yılından bu yana da şahsımın başkanlığında yani toplam 17 yıldır bilgi yarışmaları düzenlemekteyiz. Artık bu programın altyapısı oluşmuştur. Eğitime, insanlığa, geleceğe ve çocuklarımıza katkı yapmak adına hiçbir fedakarlıktan kaçmıyoruz. Üzerimize vazife olsun veya olmasın elimizi taşın altına koymaktan kaçınmıyoruz. Ayrıca geçtiğimiz günler içerisinde kız öğrencilerimize yönelik bir projenin içerisinde de yer aldık ve destek olmaktan da gurur duyduk. İnşallah ilçemizde yetişen gençlerimizin daha iyi yerlere gelmesi, ülkemiz adına faydalı birer insan olması adına Nizip Ticaret Odası olarak üzerimize düşen sosyal sorumlulukları mümkün olduğu kadar yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugünde bilgi yarışmalarının kura çekimini yapacağız bu yarışmada bizim oda olarak tarih belirlemede gruplandırma yapmada ve soruların hazırlanmasında hiçbir müdahilimiz bulunmamaktadır. Biz sadece ev sahipliği yapıyor ve öğrencilerimize verilecek hediyelere sponsor oluyoruz. Bu çalışmalarda sürekli işbirliği içerisinde olduğumuz Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve değerli hocalarımıza teşekkür eder, yarışmada yeni bir birinci çıkması temennisiyle tüm okullarımıza başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak ise, 2003 yılından bu yana gerçekten çok başarılı bir şekilde bilgi yarışmaları sürdürülmektedir. Bu milletin, öğretmenlerden ve sizlerden beklemiş olduğu Çanakkale ruhu ve mücadelesiyle öğrencilerimizi yetiştirmenizdir. Düzenlenecek olan yarışmada tüm okullarımıza ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
Gerçekleşen törene Nizip İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Kendirci, NTO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yaprak ve ç