NTO Başkanı Özyurt’tan Sabun Uyarısı

NTO Başkanı Özyurt’tan Sabun Uyarısı

NTO Başkanı Özyurt’tan Sabun Uyarısı

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son günlerde gündeme gelen sabun ile ilgili bir açıklama yaptı.
Sabunun doğal renginin yeşil olması gerektiğine dikkat çeken NTO Başkanı Mehmet Özyurt “Coğrafi işaretli Nizip Sabunu’nun hammaddesi prina ve zeytinyağı olduğundan dolayı sabunun doğal rengi yeşildir. “dedi.
Piyasa da birçok renkte sabun üretildiğini ifade eden NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Nizip’te 150 yıldır geleneksel yöntemlerle sabun üretimi yapılmaktadır. Zeytinyağı ve pirina yağına, sodyum hidroksit eklenip yaklaşık 2 gün boyunca kaynatılmasıyla hazırlanan Nizip Sabununa, yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı alınan tedbirler dolayısıyla talep artıyor. Nizip Ticaret Odası olarak patentini tescil ettiğimiz sabun, temizlik konusunda hep isminden söz ettiriyor çünkü Nizip Sabunu içerisinde yabancı madde bulundurmayan natürel bir sabundur. Bundan dolayı temizlik ve hijyen konusunda yan etkisi olmayan son derece sağlıklı bir üründür. Son zamanlarda virüs nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir. Bu konuda tüketicilerimiz sabun alırken ürün etiketlerini kontrol ederek içeriğinde zeytinyağı olmasına dikkat etmelidirler. Tüketicilerimiz doğal zeytinyağlı sabununu tercih edip, bu sabunları gönül rahatlığıyla kullanabilirler.” şeklinde konuştu.