Nizip'te Corono Virüsü bilgilendirme Toplantısı

Nizip'te Corono Virüsü bilgilendirme Toplantısı

Toplum sağlığına büyük önem veren Nizip Belediyesi, Nizip Devlet Hastanesi işbirliği ile Çin’de başlayıp dünyanın dört bir yanına yayılan Covid-19 (corona) virüsü enfeksiyonuna karşı faaliyet planını harekete geçirdi. Plan kapsamında çeşitli adımlar atan Nizip Belediyesi personelini de bu konuda bilinçlendirdi.
Konferans Salonu’nda düzenlenen ve Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye Başkan yardımcıları Yunus Emre Kılıç, Hakan Avcı, birim amirleri ve çeşitli birimlerden personellerin katıldığı bilgilendirme seminerinde Nizip Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Ali Yılmaz tarafından Covid-19 (corona) virüsü hakkında bilgiler verildi.
Virüslerden korunmak için özellikle kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin sık sık ellerini yıkaması gerektiğini belirten Yılmaz, öksürürken veya hapşırırken de mutlaka tek kullanımlık mendillerle ağız ve burunun kapatılması gerektiğini ifade etti. Virüsün gözüktüğü bölgelere zorunlu kalınmadıkça seyahat edilmemesi gerektiğini belirten Yılmaz, personellere çiğ ve az pişmiş hayvansal ürünlerle temastan ve tüketiminden de kaçınılması gerektiğini vurgulayarak ayrıca ateş, öksürük, hapşırık ve nefes darlığı gibi durumlarda mutlaka uzman bir doktora muayene olmaları gerektiği konusunda da uyarı da bulundu.