Nizip'li esnaflardan Azerbaycan'a destek

Nizip'li esnaflardan Azerbaycan'a destek

Nizip'li esnaflardan Azerbaycan'a destek

Topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarmak için savaşmaya devam eden Azerbaycan’a Türkiye’den destekler sürüyor. Nizip'te birçok esnaf ev ve iş yerlerini Türk ve Azerbaycan bayrakları ile donattı.

Dağlık Karabağ topraklarını işgalci Ermenistan'dan kurtarmak için savaşan Azerbaycan'a Türkiye’den destek gelmeye devam ediyor. Nizip ilçesinde ev ve işyerleri Türk ve Azerbaycan bayrakları asarak destek veriyor. O esnaflarından biri olan Gold Avize işletmecisi  olan Mehmet Emin Çiçek, ‘‘Şu sıralar büyük bir mücadele içinde olan canımız Azerbaycan’ın gerek sahada gerek masada verdiği savaşın maddi manevi destekçisiyiz. Nizip sokakları Türk bayraklarıyla donansın kampanyası başlattık. Tüm Nizip halkından bu kampanyaya destek vermelerini istiyoruz.’’ dedi.

Çiçek, vatan söz konusu vatan bütünlüğü olduğunda asla sessiz kalmayacağının, her zaman gür bir sesle haykırmasının nişanesi olan bayraklarımızı göndere çekmenin bilinciyle tüm dükkanlarımıza tüm hanelerimize asmaktan gurur duymaktayız" diye konuştu.