NİZİP ZİRAAT ODASINDA TÖREN

NİZİP ZİRAAT ODASINDA TÖREN

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafında yapılan uygulamada yüzde 50 çiftçi katkısıyla tohumluk buğday, mısır ve fiğ tohumu ve 4 çiftçiye de yüzde 50 hibe destekli Traktör dağıtımı yapıldı. Nizip Ziraat Odası’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Yapılan açılış konuşmasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, her konuda birlik ve beraberliğin sağlandığına işaret ederek, “Bugün burada başka bir şeyin mesajını veriyoruz. Biz bir ve beraberiz. İyi günde ve kötü günde bir isek, kötü günde de birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Eğer burada bir kuraklık varsa, rahmeti, bereketi nasıl paylaşıyorsak, bir darlıkta varsa bu noktada da gücümüzü birleştirmeliyiz dedik. Bu çiftçimize, köylümüze emeğe verdiğimiz kıymetin en önemli eseridir. Bugün hayata geçirilen projeler ile toprağı daha ne kadar verimli işleyebiliriz diye gayret ediyoruz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Yapılan açılış konuşmalarının ardından Başkan Şahin ve beraberindeki protokol üyeleri çiftçilere temsili olarak tohumlarını verdi.

 

 

Törene Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, Nizip Ziraat Odası Başkanı Sıdık Durmaz, Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Yorgancı, Daire Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.