NİZİP EĞİTİM FAKÜLTESİ YENİ BİNASINDA EĞİTİM VERECEK

NİZİP EĞİTİM FAKÜLTESİ YENİ BİNASINDA EĞİTİM VERECEK

http://www.youtube.com/embed/opIy6gpZ5Dw Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Eğitim Fakültesi öğretmen adaylarını yeni binasında yenilenen vizyonuyla karşılayacak.

2014 ÖSYS sonuçlarının açıklanmasıyla, gençlerin hayatlarında yeni ışıklar, yeni umutlar yeşerdiğini ifade eden Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan, öğrencilerin hayatında önemli bir dönem olan üniversiteye ilk adımı atacakları şu günlerde aileleriyle çok önemli kararlar alma durumunda olduklarını belirterek, "Tercihleri arasında ilk sıralarda yer almak isteyen Nizip Eğitim Fakültesi olarak, çocuklarımızın YGS ve LYS sınavlarında gösterdikleri başarıda emeği geçen emektar öğretmenlerine teşekkür ediyorum. ve her şeyin başı olan, çocuklarımıza ışık tutan, eğitimleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan anne ve babalara ülkemize, ilimize ve güzel ilçemiz Nizip’in eğitiminde katkı sağladıkları için minnet ve şükran duygularımızı şahsım ve fakültem adına ifade etmekten kıvanç duyuyorum. Nizip Eğitim Fakültesi olarak öğrencilerimizin geleceğimizi inşa edecek öğretmenler olmak üzere fakültemiz öğrencileri arasına katılmaları umuduyla çocuklarımızı anne-babalardan alarak üniversite eğitimlerini sürdürecekleri, güvenli, bilimsel, sosyal bir üniversite ortamı hazırlamaya çalıştık" dedi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun’un destekleriyle inşaatı tamamlanan fakültenin yeni öğretim dönemini yeni binasında karşılayacağı müjdesini veren Prof. Dr. Özaslan, "Fakültemiz, 2010 yılından bu yana ülkemizin eğitilmiş insan gücü ordusuna yeni ve donanımlı, düşünen, görev addeden, görevini namusu kadar pek ve kutsal sayan eğitimciler yetiştirme yolundaki seyahatimizin sizlerin desteğiyle toplum var oldukça devam edecek" şeklinde konuştu.

Nizip Eğitim Fakültesinde halen 4 bölümün açık bulunduğunu belirten Prof. Dr. Özaslan, "Bu bölümlerde eğitim ve öğretimin vazgeçilmezi olan dimağı açık, vicdanı hür, vatanına, milletine ve kutsal değerlerine sıkı sıkıya bağlı öğretim üyeleri görev yapıyor. Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve ilköğretim Matematik Öğretmenliği programlarında eğitim öğretim faaliyetlerimiz çağın gereklerine uygun olarak sürdürülüyor" diyerek, Türkçe öğretmenliği programı için üniversite senatosundan karar alınarak Yüksek Öğretim Kurumuna başvuru yapıldığını ifade etti.

Prof. Dr. Özaslan, "2015 Haziran’da ilk öğrencilerimizi fakültemizin, Nizip İlçemizin eğitim elçileri olarak mezun etme kıvanç ve saadetini şimdiden yaşıyoruz. ’Belkıs’tan Yükselen Hilal’ sloganıyla yola çıktığımız 1 Temmuz 2010 tarihinden bu yana, Nizip Eğitim Fakültesi olarak; bilim, kültür, sanat, spor ve eğlence faaliyetleriyle topluma farklı bir yaklaşım ve paylaşım olanağı sunmaya çalışıyoruz. Cemiyetin itici gücü, milletlerin dinamiği olarak tanımladığımız üniversiteleri, içinde yeşerdiği toplumdan ayrı olarak ifade etmek abesle iştigaldir. Bu anlayışla, Çarşamba konferanslarıyla, toplumsal duyarlılık projeleriyle, topluma hizmet uygulamaları dersi ve dağ köylerinde birleştirilmiş sınıflarda öğretmenlik deneyimleri ile bir bütün olarak Nizip için, Nizipli için üretmeye, öğrenmeye, öğretmeye devam diyoruz" dedi.