KIZILAY ve SEBZE HALİ ESNAFI ELAZIĞ’A BİR KAMYON DOLUSU YARDIM GÖNDERDİ

KIZILAY ve SEBZE HALİ ESNAFI ELAZIĞ’A BİR KAMYON DOLUSU YARDIM GÖNDERDİ

Elazığ’da meydana gelen 6,8’lik depremin ardından Türkiye genelinde birçok sivil toplum kuruluşu ve dernekler bölgeye yardım seferberliği başlatmıştı.

Türk Kızılay’ı Nizip Şubesi ve Nizip Sebze Hali esnaflarının organizesi ile depremlerin ardından ihtiyaç malzemelerini ve vatandaşların ulaştırdığı yardımları bölgeye göndermek için bir kamyon dolusu sebze ve meyve gönderdi.

Nizip Sebze Hali Dernek Başkanı Müslüm Uysal, yaptığı açıklamada “Elazığ deprem bölgesine sebze ve meyve gönderiyoruz. Türk Kızılay’ı Nizip Şubesi ve Nizip Sebze Hali esnafı olarak sebze hali esnafının bağışladığı yaklaşık 12 ton sebze ve meyve’yi gönderdiklerini söyledi. Uysal, mümkün oldukça deprem bölgesine yardım malzemesi göndermeye devam edeceklerini belirterek kanpanya ya destek veren esnaflarına teşekkür etti.

Türk Kızılay’ı Nizip Şubesi Başkanı Mehmet Genç ise Nizip Sebze Hali Dernek Başkanı Müslüm Uysal’ın nezdinde tüm esnaflarımıza teşekkür ediyor dedi. Genç, yola çıkan malzemelerin Kızılayın Elazığ’ın Kızılay deposuna gönderildiğini buradan deprezede vatandaşlara yemek olarak dağıtılacağını ifade etti. Yardım törenin sonunda Türk Kızılayı Nizip Şubesi Başkan Yardımcısı ve Selimiye İmam Hatip Camii İmamı Yaşar Yılmaz tarafından dua edildi. Elazığ için yola çıkan kamyon esnaflar tarafından el sallanarak uğurlandı.