Hayırsever İş Adamı Hacı Sadettin Bilgin Camii Külliyesinin Temeli Atıldı

Hayırsever İş Adamı Hacı Sadettin Bilgin Camii Külliyesinin Temeli Atıldı

Birecik İlçesinde Hayırsever İş Adamı Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin Birecik ilçesinde yine ilklere imza atmaya devam ediyor.

Hayırsever iş Adamı Sadettin Bilgin, Kendi Adını Taşıyan Hacı Sadettin Bilgin Külliyesi Temeli Birecik Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Bilgin Group Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Yusuf İ.Bilgin, İşadamı Kadir Bilgin, Ak Parti Birecik ilçe Başkanı Vahap Aktar, ilçe müftüsü Mustafa Kaya, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri, vatandaşlar ve hayırsever iş adamı ailesi katılımı ile İlçe müftüsü Mustafa Kaya tarafından okunan duanın ardından kurban kesilerek temel atma töreni gerçekleştirildi.

Hayır, Sever iş Adamı Sadettin Bilgin, Birecik ilçemizin ihtiyacı olan ve şehrimizi trafik yoğunluğundan kurtulacak Hacı Sadettin Bilgin Külliyesinin temeli attık Birecik Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya’ya, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam’a cami arsasını tahsis eden projesinden itibaren vermiş olduğu desteklerden dolayı yeniden teşekkür ediyorum dedi.

Bilgin Group Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Yusuf İ.Bilgin ise çok mutluyuz çünkü Birecik ilçemiz için acilen ihtiyaç olan Birecik ilçemizin en büyük Camisi ve ilk Külliyesi Hacı Sadettin Bilgin Külliyesinin Temellerini Birecik Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam ve beraberindeki heyet ile attık. İlçemiz için hayırlı uğurlu olsun ayrıca Birecik Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya ve Birecik Belediye Başkanımız Mahmut Mirkelam `a teşekkür ediyoruz. Bilgin ailesi olarak daha önce ise okullar, taziye evleri, sağlık ocakları ve kültür Merkezi yaptırdıklarını dile getiren Bilgin
cami yapmanın maneviyatının çok farklı bir duygu olduğunu belirterek tüm hayırsever iş adamlarının bu duyguyu yaşamalarını temenni ettiklerini ifade etti.

Hacı Sadettin Bilgin Külliyesi:

.000 m2 alana kurulacak olan 3 bin Kişinin ibadet yapabileceği İçinde Gasilhane Cenaze Yıkama Yeri, Morg, Erkek Bayan Taziye Evi, Kuran Kursu, İmam Evi ve otopark `ı bulunan, İlçenin en büyük Camisi ve ilk Külliyesi olma özelliğini taşımaktadır.