Gaziantepe Değer Projesinde Üç Birincilik Uluyatır Atatürk Ortaokulunun

Gaziantepe Değer Projesinde Üç Birincilik Uluyatır Atatürk Ortaokulunun

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Gaziantep’e Değer” projesinde Uluyatır Atatürk Ortaokulu Aralık ayının değeri (Sevgi, Saygı ve yardımlaşma), Şubat ayının değeri ( Aile) ve Mart ayının değeri( Doğruluk ve Dürüstlük) konularında yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı il birinciliğini elde ederek değerlerini yaşatmaya devam ediyor.

Uluyatır Atatürk Ortaokulu Öğretmen ve öğrencilerinin birlikte yapmış olduğu ‘’Uluyatır’a Değer’’ faaliyetleri kapsamında; “Her ayın değerinin öğrenciler tarafından daha iyi anlaşılması için çeşitli geziler düzenlenirken, Öğretmen-Öğrenci-Veli işbirliğinin sağlanması için velilere her ayın değeriyle ilgili seminer verildi.

Bu konuda; “Şiir, kompozisyon, slogan ve resim yarışmalarında dereceye girenlerin ürünleri panoda sergilenirken, Her ay farklı bir örnek şahsiyet okula davet edilerek öğrencilere değerlerinin tam olarak anlaşılması sağlandı.

Değerlerle ilgili yapılan tüm faaliyetler Uluyatır Atatürk Ortaokulu web sitesinde yayımlanırken, okul öğrencileri her ayın değeriyle ilgili tiyatro ve münazarada bulundu.

Uluyatır Atatürk Ortaokulu Öğretmen ve öğrencilerinin hedefleri arasında nisan ve mayıs ayında yapılan ‘’Gaziantep’e Değer’’ projesinde birincilik almak.