FISTIK TARLASINDAKİ CİNAYETE 3 MÜEBBET

FISTIK TARLASINDAKİ CİNAYETE 3 MÜEBBET

http://www.youtube.com/embed/vigt5Z_fpGg Nizip İlçesi’nde, hırsızlık yapmak istedikleri fıstık tarlasının sahibini öldürüp, kardeşini yaraladığı suçlamasıyla yargılanan 3 sanığa ayrı ayrı müebbet ve 21’er yıl 8’er ay hapis cezası verildi.


Nizip’in Söğütlü Mahallesi Taşbaş Tepe bölgesinde, 20 Ağustos 2014 günü fıstık tarlasında çalışan 41 yaşındaki Osman ile 43 yaşındaki ağabeyi Süleyman Yılmaz, otomobille hırsızlık amacıyla bölgeye gelen kişilere engel olmak istedi. Bu sırada otomobilden açılan av tüfeği saçmalarına hedef olan kardeşlerden Osman Yılmaz götürüldüğü hastanede öldü, Süleyman Yılmaz ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

Cinayetin ardından soruşturma başlatan jandarma ekipleri, şüphelilerin kaçtığı güzergahta yere düşmüş bir otomobil plakası buldu. Plakadan yola çıkan jandarma, Cengiz Korkmaz’a ulaştı. Korkmaz sorgulamasının ardından tutuklanırken, verdiği ifade ve jandarmanın araştırmasının ardından olaya karışan Mahsun Kaya ve Turgut Kaya da yakalanarak cezaevine konuldu.

Haklarında dava açılan 3 sanık, Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada suçlamaları reddeden sanıklar, cinayeti işlemediklerini belirterek beraat ettirilmelerini istedi. Mahkeme heyeti ise tüm delillerin toplandığını belirterek kararını açıklayarak 3 sanığı ’kasten nitelikli adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme daha sonra bu kararını sanıkların duruşmadaki halini göz önünde tutarak müebbet hapis cezasına çevirdi. Mahkeme heyeti ayrıca 3 sanığı ayrı ayrı Süleyman Yılmaz’ı yaralama suçundan 11 yıl 8 ay ve yağma suçlarından da 10’ar yıl olmak üzere 21’er yıl 8’er ay hapis cezasına çarptırdı.