EV SAHİBİNİ ODAYA KİLİTLEYEREK HIRSIZLIK YAPMAK İSTEDİLER

EV SAHİBİNİ ODAYA KİLİTLEYEREK HIRSIZLIK YAPMAK İSTEDİLER

Alınan bilgilere göre, Sultan Abdulhamit Mahallesi Ali Erdoğan Sokak üzerinde bir apartmanda bulunan Dairenin kapısını tornavida kart kullanarak açan 29 yaşındaki Selma Uçak ve 21 yaşındaki Yonca Kök içeriye girdiklerinde ev sahibi Emel K.’yi karşılarında gürdü.

 

Durum karşısında panikleyen iki hırsızlık şüphelisi bayan ev sahibini bir odaya kilitleyerek evin diğer odalarında bir şey olup olmadığını kontrol etmeye başladı.

 

Bu sırada odaya kilitlenen ev sahibi ise camı açarak yardım istedi kadının yardım istediğini gören vatandaşlar durumu polise bildirdi olay yerine gelen Nizip ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri o sırada binadan kaçmak isteyen iki kadını yakalayarak gözaltına alarak ev sahibini bulunduğu odadan çıkardılar.

 

Evden bir şey çalamadan kaçan ve daha önce birçok hırsızlık kaydı bulunan Selma Uçak ve Yonca Kök emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.

 

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen her iki kadın ‘’Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma ve Hırsızlık girişiminden’’ dolayı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

 


Bu arada tutuklanan Selma Uçak’ın hamile olduğu öğrenildi.