CHP İL BAŞKANI LÜTFİ DEMİR NİZİP TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

CHP İL BAŞKANI LÜTFİ DEMİR NİZİP TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

CHP İL BAŞKANI LÜTFİ DEMİR NİZİP TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ


Gaziantep CHP İl başkanı Lütfi Demir,  CHP İlçe Teşkilatını ziyaret ederek CHP İlçe Başkanı Haluk Kahraman ziyaret ederek 16 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul'da destek istedi. 
CHP Nizip İlçe başkanı Haluk Kahraman, AK Partinin son günlerini yaşadığını, denizin kuruduğunu, kayaya tostladığını söyledi. Kahraman, vatandaşın ekonomik sıkıntılar çekiyor diyerek birçok konuda AK Partiyi eleştirdi. İlçe Başkanı Gaziantep İl Başkanlığında yapılacak seçimde İl başkanı Lütfi Demir'e destek vereceğini söyledi. 
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkan Adayı Lütfi Demir, 16 Şubat’ta yapılacak olan il başkanlığı kongresinde başkanlığa seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları anlattı. İl başkanlığı kongresinde kendisi ve diğer adayın dışında üçüncü bir adayın yer almadığına dikkat çeken Demir, “Üçüncü aday konusunda ortaya atılan bazı spekülasyonlar var ancak böyle bir durum söz konusu değil. Partimizi yıpratmaya kimsenin hakkı yok. İki adayın eksiği nedir, sebep ne?” diye konuştu.
CHP Gaziantep İl Başkan Adayı Lütfi Demir, En sıkıntılı dönemde göreve geldim, bu dönemden çıktık. Bir anda koşmayacağız, önümüzdeki genel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacağız, 2023-2024 Yerel Seçimlerinde de Gaziantep’in tüm belediyelerini alacağız. Biz Ak Parti’nin korkulu rüyası olacağız. Yılmadan çalışacağız” dedi.
16 Şubat’ta yapılacak olan il başkanlığı kongresinde aday olan Lütfi Demir, “Gaziantep örgütü olarak geçmişte yaptıklarımızla, ilke ve ideolojimizle siyasette yer alış biçimimizle yaptığımız muhalefetle önemli bir konuma getirdiğimize inanıyorum. Bundan sonraki süreçte de hedefimiz parti politikalarımızın amacı doğrultusunda toplum içindeki yerimizin ve yükümlülüğümüzün farkında olarak en iyisini yapmaktır. Bunu tek başımıza değil, ilçe başkanlarımızla, ilçe yöneticilerimizle, gençlik ve kadın kollarımız ile birlikte partiye gönül vermiş yönetimimiz ile yapacağız” şeklinde konuştu. Demir sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Gaziantep’in hak etmediği bir şekilde yönetildiğini düşünüyor ve iktidar tarafından tozpembe gösterilen şehrimizin çözülmesi gereken çok sorunu olduğunun bilincindeyiz. Biz bunları gündeme getirmekten asla çekinmedik ve asla çekinmeyeceğiz. Şimdi bizim tek bir hedefimiz var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gaziantep’te birinci parti yapmak. Ben iddia ediyorum. İl başkanlığını tekrar yapmam halinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gaziantep’te birinci parti yapacağım.  Yapmak için de İstanbul örgütlenmesini örnek alacağız.  Benim il başkan adayı olarak tek bir amacım var. Partime katkı sağlamaktır. Olası bir erken seçimde kesinlikle ve kesinlikle il başkanlığından ayrılmayacağım ve aday olmayacağım. Hep ön seçimden yana oldum. Ön seçim olmazsa olmazımızdır. Bizim kırmızı çizgimizdir. Atamaya ben her zaman karşı çıkmışımdır. Eğer atamayı isteseydim şimdiye kadar belki bir iki kez milletvekili olurdum. Olanlara da saygı duyuyorum. Ben yılmam. Benim tek sevdam Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımaktır. Başka bir amacım yok. 37 yıldan beri partinin çeşitli kademelerinde görev yaptım. Verilmeyecek hiçbir hesabım yok. Kimse Lütfü Demir’e siyaseti boyunca yolsuzluk, hırsızlık yaptı diyemez. Tek söyledikleri “ Lütfü Demir ön seçime karşı” asla böyle bir şey söz konusu değil. Olamaz da.”
“Önce davana inanacaksın. Sonra çalışacaksın ve kazanacaksın” ilkeleriyle yola çıktıklarını söyleyen Demir, “Geçmişim geleceğimdir diyorum. 1988, 1989, 1991 yıllarında ilçe başkanı iken koşan koşturan, coşan coşturan bir örgüt yaratmıştım. Örgütümüzden aldığımız güçle gece gündüz çalışarak biz o günün şartlarında yerel yönetimleri almıştık. 1991’de de 8 milletvekilinden 5’ini almıştık. Çalışmakla başarılı olunur. Önce davana inanacaksın. Sonra çalışacaksın ve kazanacaksın. Ben bu ilkelerle yola çıktım. Bu ilkeler doğrultusunda il başkanı olduğum takdirde mevcut iktidarın korkulu rüyası olacağız.  Cumhuriyet Halk Partisi benim onurumdur, şerefimdir. Ben her zaman oturduğu koltuğun hakkını veren bir siyasetçiyim. 16 Şubat tarihinde yapılacak olan il kongresinde iki aday seçimlere katılıyor. Kongrede 609 delegemiz oy kullanacak. Bu partiye emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışında kim seçilirse onun emrine gireceğiz