BORSA BAŞKANI SARIDAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BORSA BAŞKANI SARIDAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SARI, Kurban Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajda Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihimizin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde yaşandığı günler bayram günleridir.

Bayramlar, her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı, eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin ziyaret edildiği, yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği, fakir-fukaranın aranıp gözetildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği, sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, müstesna günleri ifade eder. Bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı arttırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Nizip’li hemşehrilerimizin Mübarek Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, tüm İslam alemi için sevgiye ve kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım." dedi.