ABDULLAH ASLAN GÜVEN TAZELEDİ

ABDULLAH ASLAN GÜVEN TAZELEDİ

http://www.youtube.com/embed/fRKQZgvAYDc Türkiye Emekliler Derneği Nizip Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu toplantısı Nizip Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Tek liste halinde yapılan genel kurulda Mevcut Başkan Abdullah Aslan, yapılan oylama sonrasında 380 emeklinin oyunu aldı ve Türkiye Emekliler Derneği Nizip Şube Başkanlığı’na yeniden seçildi.

 

Divan Başkanı, Başkan yardımcısı ve kâtip üyesinin seçimi ile başlayan genel kurulda daha sonra başkanlık divanına toplantı tutanağını imzalama yetkisi verildi.

 

Divan Başkanlığını Ömer Kurnaz’ın yaptığı 5. Olağan Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

 

Sivil toplum örgütü başkanları ile emeklilerin katıldığı Genel kurulun açılış konuşmasını Türkiye Emekliler Derneği Nizip Şube Başkanı Abdullah Aslan yaptı. Gündemin dördüncü maddesi gereği faaliyet raporları hakkında katılımcılara bilgiler veren Abdullah Aslan; “Ekonomik sıkıntılar içinde olan ve yaşamın her alanında var olan emekliler, hayat bahçelerinin en güzel çiçekleridir” dedi. 

 

Emeklilerin, ülkemizin kalınmasında ve gelişmesinde alın teri, el emeği göz nuru olan ve yurdumuzun imarında ömürlerini ülkesi için harcayan insanlar olduğunu ifade eden Başkan Aslan konuşmalarına şöyle devam etti.

 

“Çıkarılan yasalarla en fazla zarar görenlerin emekli, dul ve yetimlerdir. Gelmiş ve geçmiş iktidarlar, yoksula ve emekliye sıra gelince kaynak yok söylemleriyle zaten zor olan hayatı çekilmez hale getirmektedir. Türkiye son 5 yılda sürekli büyümüştür ama emeklinin ücretleri küçülmüştür. Tüm ömrünü ülkemizin kalkınması için harcayan emeklimizin, sağlıkta hastalıkta, iyi kötü günde, kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet’in Anayasası ile güvence altına alınmış, hükümetlere birinci öncelikli görev olarak verilmiştir” diye konuştu.

 

Aslan Güven Tazeledi

 

Tek liste halinde yapılan ve yaklaşık 400 emeklinin katıldığı seçimde, 380 emeklinin oyunu alan Abdullah Aslan, yeniden Türkiye Emekliler Derneği Nizip Şube Başkanlığı’na seçildi. Oylama sonunda kürsüye gelen Şube Başkanı Aslan, genel kurulun hayırlı olmasını temenni etti. İlk göreve geldiğinde eldeki imkânları en iyi şekilde kullanarak emekliye hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Aslan, emekli için en doğru olanı neyse o yönde karar almaya çalıştıklarını dile getirdi.

 

Türkiye Emekliler Derneği Nizip Şubesi 5. Olağan Genel Kurul

 

Yönetim Kurulu Asil üyeler; Müslüm Sonar, İbrahim Erdoğan, Ahmet Çevik, Hüseyin Yıldırım,

 

Yedek üyeler ise Mahir Teldüzen, Yusuf Korkmaz, Abdurahman Şahin, Sedat Çetin ve Ömer Ak.

 

Denetim Kurulu Asil üyeler; Ali Kalkan, Mehmet Yetim, Ahmet Özen ve Yedek üyeler ise Resul Çakır, Cuma Yıldırım ve Osman Doğan.

 

Sabah saat 08.00 de başlayan ve katılımcılara yemek verilen Türkiye Emekliler Derneği Nizip Şubesi 5. Olağan Genel Kurul toplantısı saat 14.00’de sona erdi.