ABDULLAH ASLAN EMEKLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

ABDULLAH ASLAN EMEKLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

 

http://www.youtube.com/embed/dSzNEDYOpSc Türkiye Emekliler Derneği Nizip Şube Başkanı Abdullah Aslan, “30 Haziran Dünya Emekliler Günü”nü kutladı.

Başkan Abdullah Aslan; "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’te 30 Haziran Müdafaa-i Milliye Vekâlet Celilesi’ne vermiş olduğu emeklilik dilekçesi ile sivil hayata geçişinin 89. Yıldönümüne de denk gelen bu gün, biz emekliler için çok önemli bir gündür” dedi.

Aslan yaptığı yazılı açıklamasında; “Atatürk’ün mazide muktedirken bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur, şeklindeki anlamlı sözü bize 30 Haziran Dünya Emekliler Günü’nde çok büyük dersler vermektedir.

Emeklilerin yaşam birikimlerine ve tecrübelerine her zaman değer verilmesi gerektiğine vurgu yapan Türkiye Emekliler Derneği Nizip Şube Başkanı Abdullah Aslan; “Yaşamın her alanında bu birikimlerinden yararlanmamız gerekiyor. Huzurlu, sağlıklı, güvenli ve rahat bir yaşam emeklilerimizin hakkıdır. Yıllarını insana ve topluma hizmetle geçiren emeklilerimizin, emekliler gününü saygıyla kutlarım" dedi.