40 YILLIK ANAHTARCI USTASI

40 YILLIK ANAHTARCI USTASI

http://www.youtube.com/embed/PkRX4I4WZUc Nizip ilçesinde 40 yıldır anahtarcılık mesleğini ircaa eden Ömer Gelmez, mesleğinin inceliği ve vazgeçilmezliği yönünde önemli tüyolar verdi. 

 

Mesleğe çocukluk yıllarında başladığını ve güvenirliğin önemli olduğuna vurgu yapan anahtarcı Ömer Gelmez sözlerini şöyle sürdürdü.

 

“Bizler bu meslekte ev, işyeri ve araçların güvenliğini sağlayan anahtar yapıyor vatandaşlarımıza veriyoruz. Bunun yanında kaybolan anahtarlara yedekleme ve kapıda kalanlara ise yardımcı olarak kapılarının açılmasını sağlıyoruz. Tabi her meslekte olduğu gibi bizim bu mesleğin de zor yönleri oluyor. Ancak işimi ve mesleğimi severek sürdürüyorum, tabi bu işte eleman yetiştirme de zorlanıyoruz. Çünkü yeni nesiller bu sanata fazla önem vermiyorlar. Dolayısıyla işlerin büyük bölümü bizlere kalıyor, özellikle bir konuda vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Kesinlikle güvenmedikleri insanlara anahtarlarını teslim etmesinler. Çünkü günümüz teknolojisinde anahtar kopyalama işi çok çabuk oluyor” dedi.