NİZİP TE TRAFİK HAFTASI KUTLAMALARI

NİZİP TE TRAFİK HAFTASI KUTLAMALARI

İçinde bulunduğumuz Trafik Haftası, Ülke genelinde olduğu gibi İlçemiz genelinde de çeşitli etkinliklerle başladı.

Nizip İlçe Kaymakamlığında yapılan toplantı çerçevesinde Trafik Haftası ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Düzenlenecek etkinlikler kapsamında Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği personeli tarafından 09 Mayıs Çarşamba günü saat 14: 00 te Şehit Üst Teğmen Uğur Taşçı İmam Hatip Orta Okulu konferans salonunda program düzenlenecek.

Programda Trafik Eğitimi konulu; Şiir, Kompozisyon ve Resim Yarışmasında birinci ikinci ve üçüncü öğrencilere ödül verilecek.

Nizip İlçe Müftülüğünce İlçemizde bulunan camilerde Trafik Haftası ile ilgili Cuma Hutbesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Personelince İlk yardım konusuyla ilgili kısa slayt sunum ve bilgilendirme yapılacak.

Haftanın önemine ilişkin Nizip ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçe merkezi ile ilçe dışındaki mahallerde bulunan okullarda trafik konulu afiş ve broşürler dağıtarak, öğretmen ve öğrencilere trafik konulu eğitimler verildi. Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde okullarda öğrencilerin trafik kurallarına duyarlılıklarını artırmak, trafik bilgilerini yükseltmek için eğitimler verildiği belirtildi.

Açıklamada gittikleri okullara afiş ve broşür astıklarını ifade eden yetkililer, Bu bağlamda ülkemizin en önemli sorunları arasında yer alan trafik sorununu bilinçli toplum oluşturularak azalacağına inanmaktayız.  Amacımız yasal çerçevede denetimlerimizi yaparken, öncelikle bireyleri cezalandırmaktan ziyade uyarıcı, eğitici ve bilinçlendirici çalışmalarda bulunmak.  Halkımızın trafik ve diğer konularda her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz diye konuştular.