NİZİP GENÇLİK MERKEZİNDEN HASTANEYE ZİYARET

           NİZİP GENÇLİK MERKEZİNDEN HASTANEYE ZİYARET

 

Nizip Gençlik Merkezi müdürü Faruk Çiçek, Gençlik Merkezimizin gönüllü üyelerimizle Nizip Devlet Hastanesi Nöroloji bölümünde yatan hastaların moral ve motivasyonu arttırmak, tedavi sürecinde destek olmak, toplumda bilinç ve duyarlılık oluşturmak amacıyla hastaneyi ziyaret ettiler.Ziyaret konusunda bir açıklama yapan Nizip Gençlik Merkezi müdürü Faruk Çiçek, Hastalar, genellikle her şeyden daha çok sevgi, muhabbet ve morale ihtiyacı olan kimselerdir. Çünkü onlar, kendilerini çaresiz bir fert olarak görmekte, bazen de tamamıyla kendilerinden ümitlerini kesmektedirler. Böylesi bir buhrani durumda dost ve kardeşlerinin ziyareti, onlar için büyük bir teselli sayılır, acılarını azaltır ve ruhlarını okşar dedi.

           Çiçek, İnsanî görevlerimizden biri olan hasta ziyaretinin hem hasta hem de ziyaret eden açısından büyük yararları vardır. Hasta ziyareti ile hastaya moral verilmiş, hastanın gönlü alınmış, acıları paylaşılmış ve hafifletilmiş, hasta yalnızlık ve kimsesizlik duygusundan kurtarılmış, ona yaşama sevinci verilmiş, sosyal ilişkiler ve dostluklar geliştirilmiş olur.

      Bu yüzden hastaların ziyaretini hiçbir zaman unutulmamalıyız. Onları sık sık ziyaret etmeliyiz.

Çiçek, ziyaretimize  imkan tanıyan Nizip Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Ümit Görgülü faaliyetlerimizde bize yardımcı olan Müdür Yardımcısı  M.Ata Bozkurta teşekkür ederiz dedi.