Yeni konutlar için ilk kazma vuruldu

Yeni konutlar için ilk kazma vuruldu

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, zemin etüd çalışmaları tamamlanan alanda “TOKİ eliyle Nizip’te yapılacak olan 921 konut için ilk kazmanın vurulduğunu bildirdi.

Fıstık Kent Yaşam alanına inşa edilecek olan konutlar ile ilgili çalışmaların başladığını duyuran Belediye Başkanı Sarı şunları konuştu.

‘’Tüm çabamız, vatandaşlarımızı bir an önce evlerine kavuşturmak için. Sözleşmelerini imzaladığımız, zemin etüt çalışmaları tamamlanmış alanda hemen işe koyuluyoruz. Bilindiği üzere Fıstık Kent Yaşam alanı içerisine 2+1 ve 3+1 şeklinde inşa edilecek olan 921 TOKİ konutlarımızın ve Dükkanların ihalesi yapılmış sözleşmeler imzalanmıştı bugünde konutların yapılacağı yerde ilk çalışmalar başladı Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi 1 yıl içerisinde tamamlanacak olan konutlarımızı hak sahiplerine teslim edeceğiz. Devlet millet el ele vererek bu süreci en hızlı şekilde atlatacağımıza inancım tamdır. Tekrardan Milletimizin başı sağ olsun Allah yardımcımız olsun. Yapılacak olan konutlar şimdiden hayırlı olsun’’ ifadelerine yer verdi.