VALİ YERLİKAYA KARKAMIŞTA İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ YERLİKAYA KARKAMIŞTA İNCELEMELERDE BULUNDU

http://www.youtube.com/embed/Vea39DI7_cA Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Karkamış Kaymakamlığı ve Belediyesini ziyaret etti. Vali Yerlikaya’yı, Kaymakam Yusuf Osman Diktaş, Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan, İlçe Jandarma yetkilileri ve daire amirleri karşıladı.

 

Karkamış ilçesindeki çalışmalar konusunda Kaymakam Diktaş ve Belediye Başkanı Kocaaslandan ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Yerlikaya, daha sonra Suriye sınırının sıfır noktasında bulunan Köprübatı Karakoluna giderek sınır güvenliği hakkında askeri yetkililerden bilgi aldı.

 

İlçe merkezinde esnafları ziyaret aderek kahvenede oturan Yerlikaya, vatandaşlarla sohbet ederek, taleplerinin karşılanması için ilgili müdür ve amirlere talimat verdi.

 

Yerlikaya, daha sonra beraberinde İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Arslan ve AFAD İl Müdürü Sinan Atakan ile Karkamış ilçesindeki, Suriyeli mültecilerin bulunduğu çadırkenti ziyaret etti.

 

Çadırkent ziyareti sonrası bir açıklama yapan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, şunları kaydetti: “Gaziantep Valiliği görevine atandıktan sonra, öncelikle Nizip ve İslahiye ilçemizi ziyaret ettiklerini ve bugünde Karkamış ilçesinde olduklarını söyledi.

 

Gaziantep genelinde bulunan 5 ayrı geçici barınma merkezlerinde 45 bin civarında Suriyeli misafirin olduğunu söyleyen Yerlikaya sözlerine şöyle devam etti.

 

Kamplara yapılan ziyaret amacının hem Suriyeli misafirleri ziyaret etmek hem de kamplarda muhtar seçilen Suriyelilerle birebir görüşüp sorunlarını dinlemektir.

Gaziantep ili olarak Suriyeliler konusunda tarihi bir sınavdan geçiyoruz çünkü Gaziantep şehrimiz tüm insanıyla burada ensarlık görevini yaparak kamplarda ve kamp dışında kalan

302 bin Suriyeli kardeşimizi misafir ediyor.

Biz bu imtihandan yüz akı ve başarıyla geçeceğiz. Bizim tek bir niyetimiz var oda bizlere misafir olan bu insanların sıkıntılarınıvar olan problemlerini onlardan dinlemek ve onların morallerini en üst düzeyde tutmak ve onlarla beraber de kamplardaki huzuru en güzel şekilde koruyarak daha ileriye taşımaktır.’’ dedi.