VALİ ATA KAMPLARI ZİYARET ETTİ

VALİ ATA KAMPLARI ZİYARET ETTİ

http://www.youtube.com/embed/ACvZIbqJ1UA Gaziantep Valisi Erdal Ata, Nizip ilçesindeki Çadır ve konteyner kenti ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

Vali Erdal Ata, her iki kamp alanındaki sahra hastanesi, idari bina, kayıt kabul ve parmak izinin alındığı binaları da gezerek çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Ata, kampta misafir kalan Suriyelilerle de bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

 

Suriyelilerin eğitim aldığı okulları da ziyaret eden Ata, eğitim veren Suriyeli gönüllü öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Suriyeli misafirlere yönelik verilen hizmetlerle ilgili Nizip konteyener kent müdür yardımcısı Celal Demir’in verdiği sunumu dinleyen Ata yapılan sunumun ardından ziyaretlerini sonlandırarak ilçeden ayrıldı.

 

Vali Ata’ya, Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yavuz Oruç, Gaziantep İl Afet Acil Müdürü Sinan Atakan, Nizip Konteyner Kent Müdürü Halil Kendirci, Çadır Kent Müdürü Mahmut Alagöz, ve diğer yetkililer eşlik etti.