UR-GE PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

UR-GE PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Gerçekleştirdiği projelerle Nizip ekonomisine değer katan Nizip Ticaret Borsası, bir ilke daha imza attı.

 

Nizip’te ilk kez uygulanacak olan ve üyelerini uluslararası alanda da söz sahibi yapmayı hedefleyen Nizip Ticaret Borsası, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) projesini hayata geçirdi.

 

Nizip Ticaret Borsası fıstık hali irtibat bürosunda gerçekleşen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi konulu projenin açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı yaptı.

 

İbrahim Sarı, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi Projesi, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen, aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların bir araya gelerek ortak hareket ettiği bir kümelenme projesi olduğunu söyledi.

 

UR-GE projesinin Nizip’te ilk defa Borsa tarafından uygulanacak olmasının ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu aktaran Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı sözlerine şöyle devam etti.

 

Projeye dâhil olan ve aynı zamanda Borsamız üyesi olan firmalarımızın uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesine yönelik ihtiyaç analizi, istihdam, eğitim, danışmanlık, yurt dışı pazarlama ve alım heyeti gibi faaliyetlerin yer aldığı projemize Ekonomi Bakanlığı tarafından 3 yıl süreyle 480 000 dolarlık destek verilecektir. Projemiz kapsamında verilecek eğitim ve danışmanlık faaliyetleri ile kurumsallaşması, insan kaynakları yönetimi, inovasyon gibi alanlarda gelişmesine katkı sağlanacaktır. İhracat yapmak isteyen firmalarımız yurt dışında bulunan potansiyel alıcılara ve hedef pazarlara Borsamız aracılığı ile ulaşmış olacaklardır. Antep Fıstığı sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik olarak hazırlanan Antep Fıstığı Yurt Dışı Tanıtım Ve Pazarlama Projemiz” ile başta ülke ekonomisi olmak üzere, bölgemize ve ilçemize uzun vadede olumlu katkılar sağlayacağını umuyor ve projemizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Toplantıya Nizip Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mahmut Şahin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zekeriya Özgen, Yönetim Kurulu Üyeleri projeye dâhil olan firmaların ve çalışmaları yürütecek olan 4K Danışmanlık firması yetkilileri ve projede yer alacak olan firma temsilcileri katıldı.