ÖZYURT, HÜKÜMETİ VE YENİ KABİNEYİ KUTLADI

ÖZYURT, HÜKÜMETİ VE YENİ KABİNEYİ KUTLADI

http://www.youtube.com/embed/fh2rBQMccX4 Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Güçlü ve Büyük Türkiye Hedefine Emin Adımlarla Yürüyecektir” diyerek AK Parti Hükümetini ve yeni kabineyi tebrik etti.

 

Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan 65.hükümetin Türkiye’nin kalkınması ve gelişimine büyük katkılar sağlayacağına inandıklarını ifade eden Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt güçlü bir siyasi istikrarın ekonomiye olduğu gibi gelişime ve yatırımlara olumlu yansıyacağını ifade etti.

 

Türkiye’nin son 14 yıl içerisinde bir hayli yol aldığını ve sanayi başta olmak üzere birçok alanda önemli gelişimlere imza atıldığını belirten Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt 65. Hükümetin son 14 yıldır Türkiye’yi yöneten siyasi iradenin devamı olduğunu belirterek yeni kurulan hükümeti ve kabineyi kutladı.

 

Başkan Özyurt yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi. “Gaziantep Milletvekili Sayın Mehmet Şimşek’in, yeni kabinede de Başbakan Yardımcısı olarak şehrimizi temsil etmesinden büyük memnuniyet duyduk. Türkiye her şeye rağmen bulunduğu coğrafyanın ve bölgenin en önemli ve en güçlü ülkesidir. Yaşanan terör sıkıntılarına paralel olarak sınır komşularımızdaki savaş ve çekişmeler elbette ekonomimize olumsuz etkiler sağlıyor. Ancak Türkiye başlatılan kalkınma ve gelişme hamlesiyle güçlü bir ekonomiye kavuşmuş, bu ekonomi sayesinde dünya genelinde yaşanan birçok krizden etkilenmeden yoluna devam etmiştir. Bugün ülkemizde yeni bir hükümet kuruldu. Son 14 yıldır ülkemizi yöneten güçlü siyasi iradenin devamı olan bu hükümetin önceliği Türkiye’nin başını ağrıtan terör belasından kurtarılmasını sağlamasıdır.  Başlatılan ekonomik yatırımların devamlılığı, iç dinamiklerin güçlendirilmesi gibi birçok konuda yeni hükümetin başlatılan projeleri etkin bir şekilde sürdüreceğine inancımız sonsuzdur. Yeni kurulan 65. Hükümetin ülkemize, milletimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını dilerken millet olarak birlik ve beraberliğimizi bozmadan yaşanan sıkıntılardan omuz omuza çıkacağımızı, Türkiye’nin gündeminden terörün en kısa zamanda çıkarılarak yerini ekonomik kalkınma, toplumsal huzur ve refaha bırakacağına olan inanıyoruz.” dedi