Özel İsabet Gülbahar Anaokulu'nun açılışı yapıldı

Özel İsabet Gülbahar Anaokulu'nun açılışı yapıldı

Nizip ilçesi Mimar Sinan Mahallesi Emniyet Müdürlüğü altında Özel İsabet Gülbahar Anaokulu düzenlenen törenle açıldı.

Nizip ilçesinde okul öncesi sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerini desteklemek amacıyla hizmete açılan Özel İsabet Gülbahar Anaokulu Nizip Sebzeciler ve Bakkallar Esnaf Odası. Mustafa Canpolat, Nizip Belediye Meclis Üyesi Hasan Ülker, İşadamı Kemal Kılıç, Hilmi Karslı ve Nizip Halkı’nın katıldığı bir törenle açıldı.

Özel İsabet Gülbahar Anaokulu derslikleri yemekhane, oyun odalarından oluşan Anaokulu'nun çocuklar için hem sosyalleşme alanı olması hem de okul öncesi gelişimlerine katkı sağlaması amaçlanıyor.

Yapılan açılış öncesi Abdurrahman Yirik tarafından Kur’an-ı Kerim okunurken Özel İsabet Gülbahar Anaokulu yetkilisi Hilmi Karslı, "Çocuklarımızın gelişimi, yeteneklerini keşfetmeleri ve sosyal ilişkilerinin güçlenmesi için okul öncesi eğitim önemli bir yer tutuyor. Bu eğitimin önemi bilimsel verilerle de kanıtlanmış durumda. Anaokulu konusunda bilinçlenme ile birlikte velilerden çok büyük bir talep var. Bizler de gelen bu taleplere karşılık vermeye çalışıyoruz. Karslı "Bu güzel eğitim yuvamız Nizip’e hayırlı olsun" dedi.

Yeni açılan eğitim yuvasını gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş ise yaptığı konuşmada, "Bugün geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin temel eğitime hazırlanacakları yeni anaokulumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. Hayatı, birlik beraberliği, kardeşliği, dayanışmayı, paylaşmayı öğrenecekleri bu güzel eğitim yuvamızın Nizip’e ailelerimize ve çocuklarına hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.