NTB’DE TOBB AKREDİTASYON DENETİMİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

NTB’DE TOBB AKREDİTASYON DENETİMİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

NTB’DE TOBB AKREDİTASYON DENETİMİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

TOBB tarafından Türk Oda/Borsa Sisteminin Avrupa Oda/Borsa sistemi ile entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirilen "Akreditasyon Modeli" kapsamında Akredite borsalar arasında yer alan Nizip Ticaret Borsası (NTB), akreditasyon denetimini başarıyla tamamladı.

NTB Yönetim Kurulu ve Meclis Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen açılış toplantısı sonrasında Türk Loydu Vakfı Denetmeni Özlem Bocutoğlu tarafından akreditasyon belgesini değerlendirme çalışmaları başlatıldı. İki gün süren denetimde, NTB'nin temel yeterlilikler ve temel hizmetler alanlarında yapmış olduğu çalışmalar, faaliyetler ve projeler yerinde görülerek değerlendirildi. Denetime ayrıca TOBB Akreditasyon Müdürü Özge Karatepe de katılarak Nizip Ticaret Borsasının yapmış olduğu çalışmaları yerinde gözlemledi.

NTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Polat, Nizip Ticaret Borsası'nın geçmişten gelen birikim ve deneyimle en iyi hizmeti sunma hedefinde olduğunu belirtti. Üyelerine yönelik hizmet kalitesini her geçen gün artırdıklarını kaydeden Ahmet Polat, "TOBB Akreditasyon sistemi yaşayan bir süreçtir. Bu süreçte hizmet kalitemizi daha ileriye götürmek için çalışıyoruz. Borsa olarak üyelerimize sunmuş olduğumuz uluslararası kalite standartlarındaki hizmetlerimizi her geçen gün arttırarak, örnek uygulamalar ile başarılarımızın devamlılığını sağlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

NTB Yönetim Kurulu ve Meclis Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen kapanış toplantısında görüşlerini dile getiren TOBB Akreditasyon Müdürü Özge Karatepe ve Türk Loydu Vakfı Denetmeni Özlem Bocutoğlu, NTB Yönetimini ve personellerini yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.