NİZİPTE MEYDANLAR İNSAN SELİ

NİZİPTE MEYDANLAR İNSAN SELİ

http://www.youtube.com/embed/4RBWgMSPQns Darbe girişimine karşı 15. gün önce başlatılan direniş sonrası Türkiye’nin dört bir yanında meydana çıkan vatandaşlar “Demokrasi Nöbeti”ne dün gece de devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan ve yine Erdoğan’ın; “İkinci bir çağrıya kadar meydanlardan ayrılmayın” sözleri üzerine gösterilere başlayan halkın nöbeti çeşitli etkinliklerle sürüyor.

Cumhuriyet Meydanı’nı akşam saatlerinden itibaren dolduran vatandaşlar, darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirdi.

Nizip Belediyesi’nce kurulan platformdan, vatandaşlara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce okuduğu şiirler dinletildi. Ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyen vatandaşlar, şarkılara eşlik ederek, “Demokrasi Nöbeti”ni sürdürdü.

Nizip İlçe sakinleri dün gece de; ”Darbelere karşı direneceğiz", "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Recep Tayyip Erdoğan", "En büyük asker, bizim asker", "İdam isteriz", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve ’’Darbeye hayır" şeklinde sloganlar attı, çeşitli pankartlar taşıdı.

Meydana gelen vatandaşlara, gece boyunca bazı kurum ve kuruluşlarca yiyecek, içecek ve soğuk su ikramı yapıldı.

Ak Parti Gaziantep Eski Milletvekili Mehmet Sarı,Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan ve Ak Parti Nizip ilçe Başkanı Fatih Uzunaslan,MHP Nizip ilçe Başkanı Yahya Yılmaz’ı ziyaret etti. Daha sonra ise meydana inen Ak partili ve MHP’li yetkilileri vatandaşlar uzun süre alkışladı