NİZİPTE İLAHİLİ DEMOKRASİ NÖBETİ

NİZİPTE İLAHİLİ DEMOKRASİ NÖBETİ

http://www.youtube.com/embed/g8XKmyTZUzo Nizip İlçe Müftüsü Osman Şekerci, “Demokrasi Nöbeti”nin 18’inci gününde yine meydanlardaydı.


Vatandaşların başlattığı “Demokrasi Nöbeti”nde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Nizip İlçe sakinleri ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle FET֒ nün darbe girişimini protesto etti.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından meydanda toplanan vatandaşlar 18.inci gününde de protestosunu sürdürdü.

 

Dün gece yapılan Demokrasi Nöbeti’nde ise Nizip Belediyesi tarafından katılımcılara ilahi dinletisi sunuldu.

 

FETÖ/PDY terör örgütünün düzenlediği darbe girişiminden itibaren başlayan “Demokrasi Nöbeti”nin 18’nci gününde İlçe Müftüsü Osman Şekerci yine Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

 

Vatan topraklarının şehit kanlarıyla sulanmasının anlam ve önemi üzerinde duran Nizip İlçe Müftüsü Osman Şekerci, 15 Temmuz akşamı darbe teşebbüsünü duyar duymaz meydanları dolduran, tankların önüne yatan ve aynı zamanda o kahramanlık destanını yazan asil milletimiz arasında o gece ülke olarak, millet olarak, halk olarak şehit verdiklerini söyledi.

 

15 Temmuz gecesi şahadet şerbetini içen Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Müftü Şekerci daha sonra millet olarak birlik olmanın nasıl hayırlı sonuçlar doğurduğunu anlattı.” dedi.

Darbe girişimini kınadığını ve bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Nizip Müftüsü Şekerci; “Dini istismar edenlere karşı millet olarak uyanık olalım. Aldatıcılar sizi Allah ile aldatmasın. Farklı düşüncelerimiz olabilir fakat şu an bir kurtuluş mücadelesi içindeyiz. Millet olarak bu dönemde birleşip kenetlendik. Buna sahip çıkmalıyız. Aklımızı kiraya vermeyelim." diye konuştu.

Konuşmanın ardından meydanda bulunanlarla beraber dualar edildi.