NİZİP TİCARET ODASINDA SERTİFİKA TÖRENİ

NİZİP TİCARET ODASINDA SERTİFİKA TÖRENİ

http://www.youtube.com/embed/83jwzoa3tBY Nizip Ticaret Odası Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Düzenlendi.

Nizip Ticaret Odası, Gaziantep İŞKUR, Gaziantep KOSGEB ve Sembol Danışmanlık işbirliği ile 2014 yılı içerisinde başlatılan KOSGEB destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 2. dönemini başarıyla tamamlayan 147 kursiyere törenle sertifikaları verildi.

Törende bir açıklama yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt; “Küreselleşen dünya ekonomisinde girişimcilik, ülke kalkınmasında giderek önem kazanmaktadır” dedi.

“Bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi; hızla değişen koşullara uyum sağlayabilen, ekonomik büyümeye katkı sağlayacak girişimciler yetiştirmesine bağlı olduğuna vurgu yapan Özyurt, girişimcilerimizin değerini, kazandıkları büyük miktarlardaki paralarla değil, aksine oluşturdukları ekonomik değerlerle ölçmeliyiz” diye konuştu.

Özyurt konuşmalarını; “Girişimcilik alanında izlenen en önemli politikalarından biri de KOSGEB’in yeni iş kuracak ya da işlerini geliştirmek isteyenlere yönelik yapmış olduğu destek programlarıdır.

Ayrıca İŞKUR tarafından yürütülen Girişimcilik Eğitim Programı da girişimcilerimizin temel seviyede eğitim almalarını ve devlet desteklerine erişim konusunda bilgilerin sunulduğu önemli bir faaliyettir.

Nizip Ticaret Odası olarak ülkemiz ekonomisinin gelişmesi ve kalkınması noktasında girişimcilik potansiyelinin artması gerektiğinin farkındayız. Bu kültürünü yaygınlaştırmak, Nizip`te  ticaretin canlanması ,işsizliğin önüne geçilebilmesi ni ve yeni girişimcilerimizi desteklemek amacıyla  2012 yılından bu yana toplam 559 kişiye girişimcilik eğitimi verdik ve sürekli eğitim merkezimizde bu eğitimleri vermeye devam edeceğiz.

Bu güne kadar vermiş olduğumuz eğitimlerde kadın ve engelli girişimcilerimizi de unutmadık. Eğitimlerimizde % 37 kadın girişimci % 17’de engelli ve engelli yakını girişimci belge almaya hak kazanmıştır

İlçemizde Girişimcilik Eğitimleri kapsamında 67 kişi işyeri açmış ve toplam 169 kişi istihdam edilmiştir. Açılan bu işyerlerine toplam 318.400,00 TL hibe yaratılmıştır.

Odamızın girişimcilik eğitimleri sonrasında işyeri açanların oranı % 8 olup, bu oranlar ilçemiz için umut vericidir Bu başarıları sizlerinde sürdürmesini temenni ederim” .

Özyurt; “İlçemiz ekonomisi ve ihracatı her geçen gün artmakta ve nüfus artışına göre ihtiyaçlarda çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle hedefinizde ne iş yapacağınızı, ne zaman, nerede, nasıl ve  kiminle yapacağınızı planlayınız, çünkü planlanmayan her işin sonunun hüsran olacağını belirtmek isterim. Globalleşen dünya ekonomisinde rekabet edebileceğimiz, yeni fikirlerle inovasyon ve markalaşma yaratacağınıza olan inancımızla girişimcilik yolculuğunuzda hepinize başarılar dilerim

Haydi girişimciler; ileriye hayallerinize koşun diyor, törenimize katılımlarınızdan dolayı hepinizi şahsım ve Nizip Ticaret Odası adına saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Tören sonunda Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri tarafından başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi. 

Gerçekleşen törene; Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat NTO Yönetim Kurulu Üyeleri, NTO Meclis Üyeleri, Gaziantep KOSGEB temsilcisi Mustafa Aydın ve çok sayıda kursiyer katıldı.