Nizip heyetinden Manchester Ticaret Odasına ziyaret

Nizip heyetinden Manchester Ticaret Odasına ziyaret

 

Nizip Ticaret Odası İngiltere iş gezisi heyeti gezi kapsamında Greater Manchester Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Greater Manchester Ticaret Odası Dış İlişkiler Sorumlusu Susana Cordoba yaptığı sunumda ülkenin ekonomik durumu, sektörleri, önde gelen marka kuruluşları, ithalat ve ihracatı hakkında gezi heyetine bilgiler verdi. Susana Cordoba sözlerine Greater Manchester Ticaret Odası’nın tanıtımını yaparak başladı. Cordoba, odalarının 60 çalışanı olduğunu, Kuzey İngiltere bölgesinde 8 Ticaret Odası olduğunu ve odaya üyeliklerinin zorunlu olmadığını üyeliğin gönüllülük esasına dayandığını belirterek yönetimleri hakkında bilgiler verdi.

Cordoba, ayrıca şube açabileceklerini bu konuda danışmanlık hizmeti verebileceklerini ve kendi üyeleri ile NTO üyeleri arasında kontak kurulması konusunda destek sağlayabileceklerini kaydetti.

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat ise ziyaret dolayısıyla yaptığı açıklamada Nizip Ticaret Odası olarak ilçede faaliyet gösteren sanayi kolları ve sürekli gelişmekte olan sektörler hakkında bilgiler verdi. Özellikle zeytinyağı, fıstık ve sabunun önde gelen sektörler olduğunu Nizip Ticaret Odası olarak yapılan çalışmalar hakkında Manchester Ticaret Odası yöneticilerine bilgiler verdi. Mahmut Polat, NTO olarak bizleri nazik bir şekilde karşılamalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Greater Manchester Ticaret Odası’nın yöneticilerine plaket ve 
Antep fıstığı takdim etti.

Gerçekleşen ziyarete Çek Türk Müşterek Ticaret Odası Pazarlama Uzmanı Eliska Rajchlova,Çek Türk Müşterek Ticaret Odası Danışmanı Yalın Yüregil, Gaziantep KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü yetkilisi Muhammed Paksoy ve NTO İş gezisi heyeti katıldı.

Gezi katılımcılarından Gaziantep KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Dr.Sadık Gözek KOSGEB’i tanıtarak destekleri hakkında bilgiler verdi.

Ziyarete NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, NTO Meclis Başkan Yardımcısı Ali Kaya, NTO Meclis Üyesi Mehmet Yiğit ve NTO İş gezisi heyeti katıldı