Nizip Belediyesi ücretsiz fidan dağıttı

Nizip Belediyesi ücretsiz fidan dağıttı

Nizip Belediyesi ücretsiz fidan dağıttı

Nizip Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında vatandaşlara fidan dağıttı.

Hacı Mehmet Okan Parkı girişinde bugün başlayan ve 1 hafta sürecek olan fidan dağıtımını yerinde gören Belediye Başkanı Mehmet Sarı, fidan verdikleri vatandaşlardan aldıkları fidanları mutlaka toprakla buluşturmalarını istedi.

Çalışmayla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde, "Bir Dikili Ağacın Olsun’’ sloganıyla geleneksel ücretsiz fidan dağıtım kampanyasının Asri Mezarlığı girişinde ve Hacı Mehmet Okan Parkı'nda başladığını söyledi.

Gelecek nesillere bırakılacak en büyük mirasın daha yeşil bir dünya olduğunu ifade eden Sarı, "Şimdi geleceğe nefes olma vakti. Bunu da gerçekleştirmek için tüm hemşehrilerimizi fidanlarını alarak toprak buluşturmaya davet ediyorum." dedi.

Fidan Dağıtım törenine, Nizip Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Fevzi Balcı, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Demir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Beyazıt Kalıçlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş ve Nizip Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Barış Akdoğan katıldı.