"Bi Hareketine Bakar Hayat" temalı emniyet kemeri uygulaması 

"Bi Hareketine Bakar Hayat" temalı emniyet kemeri uygulaması 

Nizip ilçesinde İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında trafik denetimi düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek için ülke genelinde başlatılan "Bi Hareketine Bakar Hayat" ana temalı emniyet kemeri kampanyası Nizip ilçesinde de gerçekleştirildi. Mustafa Kökmen Bulvarı Millet Bahçesi önünde gerçekleştirilen emniyet kemeri denetimine katılan Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, trafik ekipleri ile birlikte araç sürücülerine emniyet kemeri takmanın önemini hatırlattı. Kaymakam Çağlar, trafikte emniyet kemerinin yaralanmalı kazalarda riski yüzde 60 azalttığını belirttti.

Gerçekleştirilen denetlemede açıklamada bulunan Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, şunları söyledi: "Bi Hareketine Bakar Hayat' diye isimlendirdiğimiz ve bu hareketinde emniyet kemerini takma hareketi olarak belirttiğimiz bir projedir. Emniyet kemeri takılmasıyla yaralanmalı trafik kazalarında yaralanmaların yüzde 60 oranında azaldığı bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. Gerek ülkemizde gerekse bölgemizde de emniyet kemeri kullanımında ciddi bir artış söz konusu. Bu tür projelerle emniyet kemeri kullanımının daha da arttırılmasını hedefliyoruz."
Trafik denetimine Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar'ın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Bora Ağırtıcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Beyazıt Kalıçlı, emniyet ve jandarma personeli katıldı.