MİLLETVEKİLİ ALİ ŞAHİN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

MİLLETVEKİLİ ALİ ŞAHİN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Gaziantep Milletvekili Ali Şahin,"Türkiye’nin Dünyadaki Yükselişinin Kaynağı, Erdoğan ve Hak Merkezli Duruşu olduğunu’’ belirtti.

 

İnsanlar için olduğu gibi milletler ve ülkeler için de çizilmiş, yazılmış kaderlerin olduğu belirten AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Milletlerin ve ülkelerin de insanlar gibi doğup, büyüyüp güçlenip, yaşlanıp ve zayıfladığını söyledi.

 Coğrafyalar için göklerden gelen kaderler vardır diye konuşan Şahin, şunları kaydetti:

” Kur’an-ı Kerim’de Allahu Taala "Veli Külli Ümmetin Ecelün" ayetinde "Her Milletin Bir Eceli Vardır" derken kendisi dışında hiç bir varlığın baki olmadığına işaret eder. Yeryüzünde millet ve ülkelerin kaderleri üstlendikleri misyonlara göre şekillenir. Bu misyonlar "Şer" ve "Hayır" misyonlarıdır. Yeryüzünde adaleti, iyiliği, güzelliği ve paylaşımı üstlenmiş ve misyon edinmiş iseniz yeryüzündeki hükmünüz o denli güçlü ve ömrünüz o denli uzun oluyor. Hem siyasi hem de nüfuz sınırlarınız coğrafyaları aşarak olabildiğince genişliyor. "Güç" değil "Hak" merkezli duruş ve çıkışlarınız siz farkında dahi olmadan yeryüzünün en uç noktasına, en kılcal damarına kadar taşıyor sizi. Bir örnek vermek gerekirse; Mauritius Hint Okyanusu’nda çoğumuzun adını duymadığı, yerini bilmediği 1,3 milyon nüfuslu küçük bir ada ülkesi. Bu ülkeden beni takip eden bir twitter takipçimin gönderdiği tweet son derece anlamlıydı. Mauritius’lu takipçim annesinin Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini ve selamını Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmem ricasında bulunuyordu. Yeryüzünün gözlerden ırak tenha noktalarında insanların yüreklerinde ve zihinlerinde oluşan müspet Türkiye algısı ve sempatisinin en önemli kaynağı şüphesiz Erdoğan ve Türkiye’sinin küresel adaletsizlik ve zulüm karşısında hak ve adalet merkezli samimi ve vakarlı duruşudur.” Türkiye’nin son 10 yıllık dönem içerisinde baş döndürücü reformlara imza atan bir ülke olduğunu kaydeden Şahin, Cumhuriyet tarihi boyunca şekil değiştirerek halk iradesini bir şekilde devre dışı bırakmış vesayet rejimleri dönemi’ nin artık sona erdiğini söyledi.

Halk iradesinin cumhuriyet tarihinde hiç olmadığı kadar güçlendiği ve ülkenin mutlak hakim gücü haline geldiğini kaydeden AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, şunları ifade etti :

“ Darbe ve cunta ilk kez yargı önüne çıkarılmış ve mahkum edilmiştir. Türkiye Cumhuriyet tarihinin en özgür Türkiye’si haline gelmiştir. Bireysel özgürlükler en üst seviyeye çıkmıştır. Asla çözülemez gibi görülen yarım asırlık Kürt Meselesi çözüm noktasına taşınmıştır. Batılı ekonomiler fetret süreci yaşarken, Türkiye ekonomisi en güçlü ekonomilere meydan okuyan her türlü buhrana karşı dirençli bir ekonomi haline gelmiştir. Esnafıyla, çiftçisiyle, memuru ve gurbetçisi ile Türk halkı özgüven devrimi yaşamış ve kaybettiği özgüvenini yeniden kazanmıştır. Türkiye tarihinde olmadığı kadar güç devşirmiş ve Osmanlı sonrası Türkiye’yi mahpus etmek büyütmeyip kadük bırakmak için çizilmiş kırmızı çizgileri aşmıştır. Türkiye’nin nüfuz coğrafyası Doğu ile Batı Kuzey ile Güney arasında Cumhuriyet tarihinin en geniş noktalarına ulaşmıştır. Türkiye’nin ekonomik büyümesi, artan özgürlük alanları ve genişleyen demokrasi kültürü ile birlikte Keşmir’den Somali ve Bosna’ya Arakan’dan Gazze’ye mazlum milletlerin haklarını da savunur konumuna gelmesi Türkiye’nin itibarını artırırken nüfuz coğrafyasını da dünyanın en uç noktaların kılcal damarlarına kadar genişletmiştir.