Celal Doğan’dan CHP Nizip İlçe Teşkilatına Ziyaret

Celal Doğan’dan CHP Nizip İlçe Teşkilatına Ziyaret
Celal Doğan’dan CHP Nizip İlçe Teşkilatına Ziyaret
Gaziantep Büyükşehir Belediye eski Başkanı Celal Doğan CHP Nizip ilçe teşkilatını ziyaret etti.
CHP Nizip İlçe Teşkilatını ziyaret eden CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye eski Başkanı Celal Doğan’ı CHP Nizip İlçe Başkan Vekili Murat Alagöz, yönetim kurulu üyeleri, CHP eski ilçe Başkanı Haluk Kahraman, Nizip’te her kesim tarafından sevilen CHP Nizip Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Alkurt ve partililer karşıladı.
Celal Doğan Nizip'te kalabalık bir parti topluluğuna hitap ederek hedeflerinin CHP'yi iktidara taşımak olduğunu söyledi. Doğan, kendisinin ve oğlunun aday olmayacağını belirtti. Gaziantep'te CHP'nin büyük bir potansiyeli olduğunu vurgulayan Doğan, bu potansiyelin harekete geçmesi gerektiğini ifade etti.
CHP Nizip İlçe Başkanlığına ziyarette bulunan Doğan, ‘’Amasız, beklentisiz olarak buradayım. Gaziantep’e gelmemin sebebi ne Görevli olarak atanmam ne de Güneydoğu sorumlusu olarak atanmam. Benim şehrime gelmemin en büyük sebebi, mevcut iktidarın ortadan kaldırmaya çalıştığı demokrasi, adalet ve cumhuriyet kavramlarına sıkı bir şekilde bağlı olmam.’’
Açıklamalarını sürdüren Doğan, ‘’2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerin ülkemiz adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok fazla tahribata yol açan bu iktidarın, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel yapı taşları olan laiklik ve cumhuriyete çok fazla zarar verdiğini görüyorum. Önümüzdeki yıl yapılacak olan genel seçimler bu yüzden daha da önem kazanıyor. Burada hepimizin üzerine düşen görevler var. Bu görevlerin başında ise her bireyin, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetine bir borcu olduğu ve bu yüzden de sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. İlçe Başkanımıza ve sizlere büyük görev düşüyor. 2023 seçimlerinde başarılı sonuç alınacağına inanıyorum’’ dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Nizip İlçe Başkan Vekili Murat Alagöz, ‘’Sayın Celal Doğan, Milletvekilliği ve Gaziantep’te 15 yıl Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapmış bir isimdir. Sayın Doğan’ın İlçe teşkilatımıza gerçekleştirdiği bu ziyareti önemsiyoruz. Gerçekleştirmiş olduğu ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.