Beyaz eşya sektöründen uyarı: Zor günler kapıda

Beyaz eşya sektöründen uyarı: Zor günler kapıda

Türkiye ekonomisi koronavirüs salgınının da etkisiyle olumsuz sinyaller vermeye devam ederken, hemen tüm sektörlerden de endişe verici açıklamalar geliyor.
Son olarak beyaz eşya sektöründe ilçemin önemli beyaz eşya mağazası olan Birlik Ticaret işletmecisi Şerif Erkılıç, zor günlerin kapıda olduğunu belirten açıklamalar yaptı.
Birlik Ticaret işletmecisi Şerif Erkılıç, "Yılsonu için kesinlikle öngörü oluşturamıyoruz. Çok zikzaklı bir dönem. Zor bir yıl ve dönem bizi bekliyor. Çok temkinli olmak lazım" uyarısında bulundu.
Erkılıç, Salgında normalleşme adımları atılmaya başlansa da, ekonominin can damarı sayılan sektörler hala öngörüde bulunmakta zorlanıyor.
Pandemiyle derinleşen ekonomik krizle birlikte beyaz eşya sektöründeki belirsizlik sürüyor. Haziran ayında başlayan normalleşme adımlarıyla satışlar bir miktar artsa da yıl sonu için hâlâ öngörü yapılamıyor.
Birlik Ticaret işletmecisi Şerif Erkılıç, birçok ürünümüz elimizde yok fabrikalar üretimleri azalttı. Satış 5 ürün istiyoruz 1 ürün alabiliyoruz. Özelikle çeyiz eşyaları toparlamaktan zorlanıyoruz dedi.