Belediye Başkanı Sarı, ‘’Eğitim ve gençliğe yönelik desteklerimizi sürdüreceğiz’’

Belediye Başkanı Sarı, ‘’Eğitim ve gençliğe yönelik desteklerimizi sürdüreceğiz’’
Belediye Başkanı Sarı, ‘’Eğitim ve gençliğe yönelik desteklerimizi sürdüreceğiz’’
Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ‘2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’ nedeniyle mesaj yayınladı.
Başkan Sarı, mesajında, ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyacak çocukların ilim ve irfan denizine kulaç atacağı bir eğitim öğretim yılına daha başlanmasının heyecanı içerisinde olduklarını belirtti.
Geçmişte olduğu gibi yeni süreçte de eğitim, öğretim ve gençliğe yönelik yatırımlara ara vermeden devam edeceklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Sarı şunları kaydetti.
"Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını, başta öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte yaşıyoruz. Aileden başlayan öğrenme sürecinin ardından ilköğretim döneminde, öğretmenlerimizin yoğun emeklerle aktardıkları bilgi ve birikim neticesinde önemli kazanımlar edinen çocuklarımızın, ülkemizi kalkınmış ülkeler seviyesine, milletimizin hayat standardını yükselterek çağdaş medeniyetler seviyesine getireceklerine inanıyoruz. Öğrencilerimizin çok daha iyi eğitim alması için son yıllarda ilçemizde çok önemli eğitim yatırımları yapılmıştır. Bizim tek gayemiz çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlara uygun, yüreği insan sevgisi ile dolu, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir. Bu sebeple bilim merkezimiz, okuma salonlarımız, spor salonlarımız, ücretsiz kurslarımız, ve eğitim yardımlarımızla çocuklarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve aileleri başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, yeni eğitim öğretim yılının vatanımıza, milletimize ve ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.