‘Yeşil altın’ı tarım kredi alacak

‘Yeşil altın’ı tarım kredi alacak

 

Nizip Ziraat Odasının girişimleri sonucu Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürlüğü,bölgede yeşil altın olarak bilinen fıstık alımı yapılacak. 

Nizip Ziraat Odası Başkanı Sıddık Durmaz, NRT’ye yaptığı yazılı açıklamada “Tarım Kredi Kooperatifi kendi öz kaynağı ile üreticilerin vereceği miktarlarda yeşil altın olarak ta bilinen kabukulu kırmızı ve kavlak Antep Fıstığı alımı yapacağını söyledi.

Nizip Ziraat Odası Başkanı Sıddık Durmaz, “Piyasa da hasat zamanında genel olarak ürün alım fiyatları aşağıya çekilmektedir. Ancak, bugün Tarım Kredi Kooperatiflerinin ürün alımı için gerçekleştirdiği bu girişim bizi çok sevindirdi. Zaten Tarım Kredi Kooperatiflerini sahada çiftçinin yanında görüyor ve oda olarak çalışmalarını takdir ediyoruz. Üreticimiz Antepfıstığından 2 yılda bir ürün almaktadır. Biz de çiftçimizin bu emeğinin karşılığını en iyi şekilde almasını istiyoruz. Bütün girdiler artarken ürün hasat zamanında hep alım fiyatları düşüyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinin ürün alımı gerçekleştirmesi ile çiftçimizin nefes alacağına inanıyoruz. Emeklerinden dolayı Tarım Kredi Kooperatiflerine başarılar diliyorum” dedi.