YAZ KURAN KURSLARI BAŞLADI

YAZ KURAN KURSLARI BAŞLADI

http://www.youtube.com/embed/UMSOxDpkhPg Nizip İlçe Müftüsü Osman Şekerci, feyiz, bereket ve rahmet ayı olan Ramazan ayının tüm İslam ülkesine ve tüm Müslümanlara hayırlı olmasını temenni etti.

 

11 ayın Sultanı mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Camilerde ve Kuran Kursları’nda “Yaz Kuran Kursları”nın bugün itibariyle başladığını ifade eden Müftü Şekerci, kurs kayıtlarının da devam ettiğini vurguladı.

 

Müftü Şekerci; “Bu yıl yine “Haydi Çocuklar Camiye” ve “Haydi Gençler Camiye” sloganıyla başlatmış olduğumuz “Yaz Kuran Kursları” yaz boyunca 135 camide, 7 sınıftan oluşan 3 ayrı okulda, 45 Kuran Kursu ile 6 tane hafızlık kurslarının verildiği alanlarda devam edecek. Kursa katılacak olan çocuklarımız yaz tatilinin getirmiş olduğu o güzelliği ve coşkuyu yaşayacak. Camilerimizde hocalarımızın onlara güzel tutumları, tatlı dilleri ve güler yüzleriyle caminin o güzel atmosferi içerisinde tatil ruhuyla hem Kuran-ı Kerim öğrenecek hem de İslam diniyle ilgili temel bilgileri öğrenecek” şeklinde konuştu.